Denizbank atmsinden hep € ya da $ çeken suriyeliler?

buradaki büyük bir avm de suriyeliler sürekli euro -dolar da olabilir- çekip, yatırıyorlar. sabahtan akşama kadar o atm nin kuyruğundalar. ne zaman gitsem dolu. bu para ab nin gönderdiği para mı? bir de neden tekrar yatırıyorlar?

AB parayı onlara öyle direkt vermiyor.
O dövizler Avrupa'daki akrabalarından geliyor muhtemelen onlara.

  • bos gezenin bos ustasi  (18.01.19 15:17:47)
insan kaçakçılarına ödeme yapıyorlardır.

  • Sir Anthony Hopkins  (18.01.19 15:31:56)
Onlar suriyeli değil arap, denizbankı da arap bir banka aldı. Şu an onun iştiraki olarak çalışıyor. Muhtemelen arap emirliklerinde kullandıkları banka türkiyede denizbank atm'sinden para çekip yatırmaya ücret almadıkları için onu kullanıyorlardır.

  • ayin yazari  (18.01.19 15:37:48)
Her Arap, Suriyeli değil ki, turist de olabilirler. Turisti illa müze, Sultanahmet gezen tipler olarak da düşünmeyin, alışveriş için gelen de çok, Lcwaikikiden 10-15 torbayla çıkıyor adamlar, Akasaraydan bi daire alsam, bi büfe, kebapçıya ortak olsam diye gelen tipler de var

  • speedy  (18.01.19 15:59:38)
Beylikdüzü Beykent şubesinden mi bahsediyorsun orası da ne zaman gitsem öyle. Denizbank herhalde bunlardan fazla masraf işlem, swift ücreti almıyor. Ev alıyorlar hep vatandaşlık almak için.

  • wertyu  (18.01.19 16:42:29)
diğer yazarlar da farklı yerlerde böyle kuyruklar görmüşler. başka bir iş var ama neyse.

  • silver apple  (18.01.19 19:37:33)