[]

120 gb fotoyu güvenle online nasıl saklayabilirim?

Soru başlıkta 120 gb civarı foto ve videomuz var bunları online şekilde nasıl muhafaza edebilirim? istediğim zaman erişmekte istiyorum tabi bunun için bir yazılım program vs var mı?

aklıma sadece benim görebileceğim şekilde facebooka eklemek geldi ama o da baya iş klasör klasör falan kolayca tek seferde beni bu işten kurtaracak bir olay var mıdır?

Ücretsiz olursa süper olur tabi de var mıdır acaba?

 
Facebook görselleri sıkıştırıp kalitesini düşürüyor. Dropbox, Google drive, Yandex disk, Onedrive gibi bulut sistemlerine bakın, ücretsiz alanları yetmez sanırım ama yıllık ücreti pek fazla olmayanlar var.


  • kobuzchu kiz  (18.01.19 12:18:36) 
google photos ile.


  • babilbaligi  (18.01.19 12:36:05) 
sanırım yandex kaliteyi düşürmüyor. tavsiye ederim. yalnız o boyutlarda ücretsiz disk yok sanırım.


  • jefferson  (18.01.19 12:47:32) 
Google Photos 16 megapixel fotoğraflar ve 1080p videolar için ücretsiz ve sınırsız alan sunuyor: support.google.com

Ücretsiz alan sunmasının yanında görsel işleme de yaptığı için fotoğraflar arasında arama da yapabiliyorsunuz. Mesela "2015 senesinde, Paris'te çekilmiş fotoğraflarımdan içinde bisiklet olanları göster" diyebilirsiniz.
  • crown  (18.01.19 12:59:27) 
Google photos ustune yok.


  • stavro  (18.01.19 13:01:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.