Samsun Galaxy S9 v. Iphone 8

Arkadaslar selam, is yerinden telefon alma imkanim var. bazi modellerde uzerine bir defaya mahsus bir miktar odeyerek calistigim surece kullanabiliyorum (leasing gibi). Asil kullandigim telefon bu olacak, yani is telefonu diye sadece is icin kullanmayacagim.

Iphone 8 icin 287 Euro
Samsung Galaxy S9 icin 186 Euro odemem gerekiyor.
Anladigim kadariyla S9 aslinda 8'den daha iyi, ozellikle kamerasi - ki bu benim icin en onemli ozellik. Yanlis mi dusunuyorum?
Sizce iphone olsun diyip 8 mi alayim yoksa S9 mu alayim? bu arada Mac bilgisayarim ve hali hazirda kullandigim Iphone 6 var (Iphone 6 benim, dolayisiyla onu geri verme durumu yok) Ne dersiniz?

Bunlarin disinda Galaxy S8,S7, A6, A8 gibi modeller de alabilirim.
Iphone x serisi de var ancak 450Euro civari odemem gerekiyor ki o parayi vermek istemiyorum.

Samsung telefonlarımı 4 sene kullanırken "ayfonları" 2 sene sonra 1 saatte uygulama açarken bulabilirsin :D

  • Survivorman  (18.01.19 11:02:24)
İkisi arasında ben s9 alırdım. Eski tasarımlı telefon mu kullanıcam bu saatten sonra :( s10 20 şubatta tanıtılacakmış bu arada.

  • bahoho  (18.01.19 11:10:33)
Hız olarak iphone 8 daha iyi öküz gibi işlemcisi var. Kamera s9da bir tık daha iyi ama her türlü ikisi de üzmez. Dediklerinize göre iphone size biraz daha yakın bir telefon.

  • bahoho  (18.01.19 11:16:29)
Eklemeyi unuttum snapdragon 845 de çok çok iyi günlük kullanımda hız farkını anlamazsınız. Ama sayısal olarak a12 çok iyi.
Edit: a11miş ip8deki. Yanlış biliyormuşum: (

  • bahoho  (18.01.19 11:18:20 ~ 11:29:08)
s9
mumkunse note 9
eski telefonları alma samsung
  • kingcyrax  (18.01.19 11:35:28)
Her acıdan s9. Hatta s9+

  • karacigerim vur kadehlere  (18.01.19 12:16:29)
Samsung daima.

Apple tirt.
  • baldan kaymak  (18.01.19 12:20:33)
eşim de mac kullandığı için iş yerinden iphone 8 almıştı. geçen ay bana s9 aldık ve o zamandan beri birkaç kere "keşke ben de şirketten samsung isteseymişim" diyor.

yani eğer bilgisayar ile telefonunuzun süper senkron olması gerekmiyorsa s9+2 diyorum.
  • the end of time  (18.01.19 13:01:12)