[]

Doğum günü kutlamak için yer ayırtma raconu

Selam arkadaşlar. Bir yakınımın kız arkadaşı yakında doğumgünü kutlayacak. Arkadaşım müzikli, içkili bir pub'da yer ayırtıp ufak bir organizasyon düzenlemek istiyor. Kutlamaya yaklaşık 10 kişi katılacak. Ancak bunun raconu nasıl işler bilmiyoruz.

1) Mekanda yer ayırtmak için ekstra bir ücret talep edilir mi ?(10 kişi olacak ve kutlama için pasta ya da ateşli showlu bir hizmet satın alma olacak.)

2) Mekana gelen kişilerin yedikleri içtiklerini doğumgününe davet eden kişi mi ödemeli?

Buna ek olarak; Beşiktaş ya da merkezi konumda doğumgünü kutlanacak ve yer ayırtmaya uygun bildiğiniz mekanlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

 
Yakınınızın mekanla anlaşmasına bağlı. Ama düğünlerde oldugu gibi doğum günlerinde de kişi başına anlaşma olabiliyor. İçki olursa rakam artacaktır. Aslında tüm detaylar bütçeye bağlı.


  • the coon  (18.01.19 03:51:29) 
açılın sürekli doğum günü organizasyonu yapan kişi geldi :)

1 -Mekanda yer ayırtmak için esktra bir ücret talep etmezler, edenler olursa zaten herkes 50 - 100 tl harcama yapacağını söylediğinizde bu durumunun gereksiz olduğunu başka yere bakacağınızı söylersin. pastayı eğer siz alacaksanız, garsonlara verin onlar halleder, eğer mekandan pasta alacaksanız yine garsonlar hallederler. bu iki seçenek olursa bile garsonlara bahşiş vermeniz gerekir.

2 - Mekana gelen kişilerin yedikleri içtiklerini doğum günününe davet eden kişi ödemek zorunda değil ama eğer bütçeniz varsa doğum gününe gelenler için güzel bir jest olur.

Ek soru : bilmiyorum.
  • xdenizx  (18.01.19 08:22:44) 
Diğer sorulara cevap gelmiş, ben mekan önermeye geldim.

Beşiktaş'ta Pasta Sanatı'nın olduğu arada hemen ileride sağda Mansion diye bir yer açıldı. Biz gittiğimizde de doğum günü organizasyonu yapılıyordu, 50 kişi falan vardı içeride. Mekan sahibi de çalışanlar da çok kibar, güleryüzlü. Çay kahve içtik biz memnun kaldık ama yiyecekler vs. de güzel gözüküyordu.

Mutlu yıllar şimdiden ^^
  • chicha  (18.01.19 09:17:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.