Dolma Kalem Önerisi

Dolma Kalem almayı düşünüyorum. Geçen günlerde bir arkadaşım aracılığıyla bir hafta civarında kullandım. Giriş seviyesinden bir tık üstte olan kalemlerden bir kaç model tavsiye edebilir misiniz?

400 lira gibi bir bütçe ayırdım. Benim için görünüm önemli. Ayrıca dönüştürücülü ve kartuşlu olursa sevinirim. Belki ileride kartuştan dönüştürücüye dönebilirim. Ya da direkt dönüştürücülü başlayabilirim ileride kartuşa dönerim.

Mürekkep tavsiyelerinizi de bekliyorum.

yerinde olsam (ki öyleyim, azıcık elimin bollaşmasını bekliyorum) şöyle set alırdım. içinde her şey var

www.hskirtasiye.com

ek: şöyle setlerin genel linkini bırakayım o zaman.
www.hskirtasiye.com
  • windows95  (17.01.19 00:59:06 ~ 01:12:03)
Böyle bir görünüm yerine açıkcası daha klasik bir görünüm arıyorum. Waterman Perspective gibi.

  • oynama orasiyla burasiyla bozacaksin  (17.01.19 01:08:48)
Fiyatını bilmiyorum ama pelikan m600 ideal gibi sizin durumunuza.

  • valentinov  (17.01.19 01:10:36)
Kaweco

  • orient blue  (17.01.19 03:33:02)
İlk kaleminiz olacaksa kaleme para gömmektense mürekkebe para gömmek daha makul gibi. Islak bir yazım için benim tavsiyem scrikss 419 + iroshizuku (amazondan alın türkiyeden çok daha ucuza geliyor)

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (17.01.19 09:14:07)
Monteverde Monza,
OHTO Tasche,
Conklin Duragraph,
Pelikan M150
Faber Castell Ambition

bu liste pek kısa değil, ama anladığım kadarıyla bu tip bir kalem arıyorsunuz.
  • babilbaligi  (17.01.19 10:52:56)