tiyatro ilgililerine sorular

tiyatro konusunda biraz cahilim genelde öyle denk gelene gittim fazla bilgim yok o yüzden sistemin işleyişinden. yastık adam oyunu şu an programda yok ama olunca izlemek istiyorum. ne zaman olacağını veye eklenip eklenmeyeceğini nerden nasıl öğrenebilirim şu an 3 şubata kadar olan program gösteriliyor, bu her gün 1 gün ileri kayarak mı yenileniyor yoksa 3 şubata gelince mi yenilenicek? devlet tiyatrosu dışında başka yere gelirse de gitmek isterim onun için nereleri takip etmek lazım? geçen yıl cer modern'de olmuş mesela yani illa her tiyatro oynatan yeri takip etmemiz mi gerekiyor (pek mümkün gözükmedi bu bi sürü sahne var) daha kolay bi yolu yok mu bunun?

sorularım biraz basit kaçmış olabilir ama dediğim gibi biraz cahilim maalesef bu konuda mazur görün. kendim biraz googleladım pek bi işe yaramadı.

cer modern falan dediğinize göre ankaradasınız.
yastık adam dt'nin oyunu olmalı ankarada ancak yakın zamanda başka tiyatrolar da oynadı; belki bu sezon da oynar ve turneye gelirler..

dt oyunları her ayın 14ünde iki haftalık şekilde satışa çıkıyor.
ankaradaki toplulukları; ast, mek'an, tatbikat gibi ya da cermoderne gelen oyunları takip edebilirsiniz.

ne yazıkki tiyatro oyunlarının rotası istanbul çevresinde dönüyor. dolayısıyla turnelere bakabilirsiniz.
ben ankarda olsam arada bir eskişehire de giderdim. eskişehir şehir tiyatrosu, odunpazarı belediye tiyatrosu oraları canlı tutmaya çalışan mekanlar. hafta sonu matine yakalayabilirsiniz.

tiyatro konusunda kimse cahil değildir,tiyatro ilkel bir sanattır.O yüzden rica ederim.
  • jimjim  (16.01.19 23:04:39)
dt'de oynan yastık adam oyunu çok eski, şu anda gösterimde yok. ankara'da oynana oyunları çoğunlukla biletiva ve biletix üzerinden takip edebilirsiniz, zira dt oyunları biletiva'da ve özel oyunlar çoğunlukla biletix'te oluyor. biletiva'da satılan özel oyunlar da var ama. onun dışında ekşi'de ilgili oyunun başlığını takibe alabilirsiniz. zira gösterime girecek olursa genelde insanlar oradan bilgi veriyorlar.

  • shadowfollower  (17.01.19 12:32:22 ~ 12:37:01)