kapının önüne bırakılmış paket

bir kargo firması kargo teslimatı için 2 gün önce 11:00 de beni aradı 17:30 da getirmek üzere sözleştik. 27 kg olduğundan kendim almam sözkonusu değil ayrıca adrese teslim mobilya.

o gün 17:30 da gelen giden olmayınca internet takipten bi bakayım hangi şubeymiş derken ürünü teslim etmediği halde internet takibinde teslim gösterdiğini görünce firmayı aradım şikayette bulundum

ertesi gün yani dün şubeden aradılar yanlış anlaşma olmuştur bugün getirelim 17:30 da dediler. yine gelen giden yok.

bugün saat 15:00 gibi kargodan olduğunu söyleyen biri aradı konuşma şu:

^^kapınızdayım evde yoksunuz kargoyu getirdim
++evet çalışıyorum ya yarım saat bekleyin geleyim yada tekrar kaçta gelebilirsiniz söyleyin
^^^tamam o zaman ben bunu kapıya bırakıp gidiyorum gelince bakarsınız

adama kapının önüne ayakkabı bıraksan çalınır kargo paketini nasıl bırakırsın desem de dinlemedi kapattı telefonu
ben koşa koşa eve git kapıda öylece duruyor paket bi başına.

adamlar zaten 2 gün önceden benim imzamı atıp teslim tutanağı düzenledikleri için tc lerimiz falan ellerinde kafaları rahat kağıt işleri açısından.

firmayı arayıp ben teslim almadım şikayetini de yaptım kargoyu kapının önüne başıboş bırakıp gittiler şikayetini de.

şimdi ben bu paketi napayım ? içeri alayım mı ? açayım mı?

aynı ürünü geçen ay yanlış yolladıklarında iade etmek için adresten alsınlar diye 25 gün uğraştım -paket biçimsiz ve ağır olduğundan arabaya sığmıyordu-
yani aynen geri gönder seçeneği bile çok kolay olmayabilir.

Evet, kargocular öyle kapının önüne bırakabiliyorlar. Benim de Zara'ya verdiğim yüklü miktarda siparişi, kapıya bırakıp gitmişler. Ama kargocu da biraz haklı, sizi yarım saat kapının önünde bekleyecek hali yok ya...

Ancak ben neden paketi açmak istemediğinizi anlamadım. Belki de üründe sorun yok?
  • PhoenixRising  (16.01.19 18:20:05)
alın ama kargoyu bulamadığınızı söyleyip tazminini isteyin. bunlara müstehak.

  • ground  (16.01.19 18:23:36)
3 gündür üstüste saat 17:30 da getireceklerini söyledikleri kargoyu 15:00 te getiriyor ben yine de yarım saate geleyim isteseniz yada konuşulduğu gibi 17:30 da getirin diyorum. bana 15:00 te getireceğim deseydi ben 15:00 ten önce evde olurdum.
kapının önüne sahipsiz bırakıp öylece gidiyor ve siz haklı mı buldunuz gerçekten?

yada adımıza imza atılarak haberimiz olmadan neler gönderilip alınabilir farkında mısınız bu yolla
  • gla  (16.01.19 18:48:42)
Bildiğim kadarıyla kargonun şu saatte getiricez diye bir vaat verme zorunluluğu yok yanlışsa düzeltilsin. Şu gün dağıtıma çıktı diye bilgilendirme geliyor o gün mesai saati içinde her zaman gelebilir. Sizi bilgilendirmişler şu saatte diye insiyatif dahilinde herhalde. Ama şu durum var 27 kg mal kapınıza kadar gelmiş onu insan taşıyor farkındaysanız geri taşıyıp 2 saat sonra tekrar kapıya taşımalarına vicdanınız elveriyor mu? Yarım saat kapıda beklemesi zaten olacak iş değil ne münasebet. İlk gün teslim etmedikleri halde teslim ettik demeleri tamamen yanlış ama kapının önüne bırakıp gitmelerinde şu şartlar altında bir sorun yok bence.

  • pastörizesüt  (17.01.19 01:21:24)