Vodka ve rakı şişesinin ucundaki filtre

var mı bunun bir olayı? bir şeyler mi oluyor ordan geçerken merak ettim, diğer alkollerde böyle bir şey olmaması sebebiyle.

Bardağa daha kolay konsun diyedir kolonya gibi

  • her gece aç  (16.01.19 03:40:00)
Sanki kulağıma sahtesi yapılırsa fark edilsin diye öyle yapıldığı çalınmıştı

  • farabi  (16.01.19 03:43:48)
eskiden lokantalardan, barlardan çıkan boş şişeleri toplayıp içine sahte içki koyuyorlardı. sonradan sahte içkiye önlem olsun diye şişenin ağzına bilyalı kapak yaptılar. o bilya varken boşalan şişeye bir şey koyamıyorsunuz. bilyayı da kırmadan sökemiyorsunuz, yani "söküp doldurayım, geri takarım" da olmuyor.

  • kibritsuyu  (16.01.19 04:14:47 ~ 12:47:37)
+her gece aç
genelde istasyon içkisi diye tabir edilen barlarda sürekli en fazla kullanılan içkilerde olur bilye sistemi, mesela absolut vodka da vardır ama greyy goose vodka da yoktur ya da chivas12 de vardır ama chivas18 de yoktur. bir de tabi ki sonradan bu şişelerin bir şekilde sahte içki üretiminde kullanılmasını engellemek içindir, sahte içki üreticileri genelde bu istasyon içkilerinin sahtelerini yaparlar hiçbir sahte içki üreticisi gidip chivas ultis ya da jack single barrel üretmez chivas12, jack daniels, absolut, black label, jb, ballantines falan üretir.

  • datdiridat  (16.01.19 04:15:19)
Dediğiniz şey bilyalı kapak tek yönde akışı sağlıyor şişeninsonradan tekrar doldurulmaması için yapılıyor.

  • ZetaStar1903  (16.01.19 04:17:30)
Daha kolay koyulsun diye değil yav. Bir dönem sahte içki iyice zortlamıştı. Millet kör oluyordu falan. İşte o dönem bu karar alındı ve tek yönlü akış olan bilye sistemi getirildi.

Barlarda alkolü kolay doldurmak için ufak aparatlar var zaten. Bilyeye ihtiyaç olmuyor.
  • himmet dayi  (16.01.19 07:59:13)
kibritsuyu+1

  • babilbaligi  (16.01.19 08:36:32)
bir dönem sahte içkilerden dolayı millet kör olmaya hatta ölmeye başladı. Tam o vakitler bu kapak olayı başladı. Bir de tekel'in özelleştirilmesini de unutmamak lazım

  • silah taciri  (16.01.19 09:43:55)
Kimse yazmamış ama sahte icki yapanlar kullanamiyor bu kapak sayesinde...

  • her giriste sifresini unutan adam  (16.01.19 11:13:54)