[]

Katma değer şaban

Bu filmde şaban birilerinin ceketine dinleyici iğnesi takıyor ve Cebinden çıkardığı Mercedes amblemli oynar başlı metal bir aletle dinliyordu konuşulanları. 1984 yapımıymış o zaman gerçekten bu teknoloji var mıydı

Birinin ceketine bu iğneyi takıp konuşmalarını bu oynarbaşlı cihazla dinleyebiliyo muyuz biz de?


 
1933'den beri var o teknoliji, dinleyebilirsin ama anlatmam yasak.


  • acemi  (15.01.19 23:26:36) 
:)) hakkaten inandın mı buna sen? adam iğneyi takıyordu dağın başındaki konuşmaları evden dinliyordu. bu mümkün müdür? hele bir de sadece önemli görüşmelerde sinyal veriyordu :)))


  • gameofannen  (15.01.19 23:27:29) 
Yoktu. Film iste. Mission impossible'da da akla hayale gelmedik aletler var, gunumuzde var mi bunlar, yok.


  • stavro  (15.01.19 23:30:06) 
tabiki gerçek. onun toplu iğne gibi olanları var görüntü de alabiliyor.


  • Tears of Devil  (16.01.19 01:09:42) 
3 sene sonraki Japon İşi filminde de tam teşekküllü insansı bir robotla sevgili olmuştu mesela. "Elin adamında teknoloji var" mantığı. Sonuçta filmdir. Kemal Sunal'ın filmlerinde bir absürdlük, olmayacak şeyin oluşu durumu çoktur. Limon yiyerek mafya çökertmek mi ararsın, Maçka Parkı merdivenlerinden arabayla geri geri yukarı çıkmak mı...dolu. Ortadirek Şaban'daki her spor dalında milli olan Erkan yeter.


  • d max  (16.01.19 01:31:31) 
Mercedes yıldızının büyük bir bilya göbeğine yerleştirilmesi lazım ama sağlıklı dinlemek için.

Şaka bir yana başka bir şey sormaya çalıştın da yanlış mı anladık?
  • John Bloor  (16.01.19 09:29:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.