kiraya verdiğiniz paraya acıyor musunuz?

aslında temel ihtiyaç. yani belkide en harcanması gereken şey ama böyle o kadar anlamsız geliyor ki bana ödemesi böyle gitmiyor elim. ödemezsen napcan? dışarda mı yatıcaksın elbette ödeyeceksin ama çok saçma buluyorum.
nasıl atabilirim bu düşünceyi?

Kiram yok ama kira verseydim degil acimak her ay kira odemesi sonrasi dusa girip aglardim.

  • stavro  (15.01.19 16:07:49)
kira adamı ilerletmiyor amk. çok üzülüyorum ama mecbur. :(

  • datnet  (15.01.19 16:08:22 ~ 16:08:36)
İnanılmaz canımı sıkıyor. Ev sahibi olmak için elimden geleni yapıcam. Kira ödemeyenlerin bütçesi çok daha rahat.

  • marifet  (15.01.19 16:13:45)
ev almak için ödeyeceğim kredinin faizi, ödeyeceğim kiradan çok olacaksa acımıyorum. oturduğum evi alabilmek için çekeceğim kredinin ödeyebileceğim ölçüdeki taksitlerinin faizi, kira tutarımdan yüksek. yani sadece anaparayı kredi süresi boyunca bankaya koysam, o arada da kira versem, normal ekonomik şartlarda sürenin sonunda evi trink parayla alabiliyorsam kiraya acımıyorum. yoksa evet acıyorum.

param varken ev almayıp kirada oturacak olsam ben de oturur ağlardım elbet.
  • kibritsuyu  (15.01.19 16:30:20)
ben öğrenciyim, o yüzden acımıyorum - aldığım hizmet karşılığında ödediğim para olarak görüyorum. üç çocuğum olsaydı belki acırdım ama genel olarak umrumda değil açıkçası. evet ben isterim evim olsun, kira ödemek zorunda kalmayayım, gerekirse satabileyim veya çocuğuma bırakabileyim vs. ama en başta kendim için yaşıyorum. bi tane hayatım var zaten, ayda 2500 ödeyip ev sahibi olacaksam ben 1250 kira öderim, 750'sini kenara atarım, 500'ünü de kendim yerim. halim vaktim cidden yerindedir, ev almak çok zorlamayacaktır o zaman ev alırım. yoksa bana ne.

  • der meister  (15.01.19 16:36:01)
vergi ve kira kesinlikle. özellikle vergi öderken elim titriyor, küfür kıyamet. kira konusunda beş para etmez, dandik ev ve ofislere bu kadar para vermek bana koyuyor sadece.

  • scudman1  (15.01.19 16:50:54)
Yok acimiyorum. Semte ve evin durumuna gore cok dusuk kira odemelerim ve gelirime gore de normal. Icinize sinmemistir ev, semt belki de?

  • buf-e kür  (15.01.19 17:16:28 ~ 17:17:03)
ona üzülecek kadar fakir değilim. en fazla aylık net maaşın %15-18 ini verdim kiraya.

  • casey  (15.01.19 17:28:57)
Türkiye’de kirada oturmuştum, kirayı verdikçe canımdan can gidiyordu.
Yurtdışında kendi evimi aldım şimdi de vergisini ödeyince canım cıkıyor sanki:))

  • Boris  (15.01.19 18:12:13)
Kira ödedim birkaç sene baktım olmuyor artık, kendi evimi aldım krediye veriyorum kiraya gidecek parayı kafam rahat en azından.

  • Uncle Sam  (15.01.19 18:13:24)
Acımıyorum napayım bu yaştan sonra anamlarda kalacak halim yok. E ev almak zaten imkansız. Verceksin mecbur başka bi çaren yok. Başka bi seçenek olsa acıyabilirdim.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (15.01.19 18:25:36)
acıyorum ama mecburum. kredi oranları düşmeden ev alacak kadar param yok.

  • asilsiz suclama  (15.01.19 19:45:24)
Otur hesapla, kendi yolunu çiz. Ben bunun için kocaman bi excel dosyası yapmıştım.

  • [GODDARD]  (15.01.19 20:00:55)