IT'cilere maaş sorusu

kalabalık operasyon(250 kişi civarı), gerektiğinde mouse değiştirilecek şekilde help desk görevi, active directory-exchange server temelli, temel network konularına hakim, MySQL, XML, VoIP, Symantec Backup Exec, Load-Balancing, Server-Clustering'e aşina, akıcı ingilizce konuşan bir it'cinin ortalama maaşı nedir, ne olmalıdır?
uzman seviyesi title, 2 senelik tecrübe diyelim.
teşekkürler...

IT dediğin derya deniz. Fakat verdiğin detaylar dahilinde uzman dediğin kişi bana göre "ne iş olsa yaparım abi" adamı.

  • datnet  (14.01.19 14:56:11)
3000-4000 diyelim. Akıcı Ingilizce dışında çok katma değerli bi tarafı yok yaptığı işin.

  • roket adam  (14.01.19 15:04:21 ~ 15:09:24)
en az 5000 tl ama aklı olan it'ci bu kadar çok şeye bakmaz onu söyleyeyim. gerçi hoş bunları yaptıracak tek adam arayan şirket o kadar para vermez.

  • delidir yakalayin  (14.01.19 15:06:17)
Bu tanım bildiğin bilgi işlemci tanımı. Hiçbirisinde tam uzman olamamış, ne iş olursa yapar. Ankara piyasasında asgari ücretin biraz üzerini verirler. İstanbul piyasası 1.5-2 katı olabilir. Akıcı ingilizcesi varsa bu konularla harcanmasın zaten; kendisini geliştirsin, bir alanda uzmanlaşsın.

  • Abdurrahman  (14.01.19 15:43:07 ~ 15:44:07)
2.5

  • Tears of Devil  (14.01.19 16:12:30)
Böyle bir pozisyon olmaz. Load Balancing, Server Clustring yapacak adamdan aynı zamanda mouse değiştirmesi bekleniyorsa ve bütün işleri hakkıyla yapması isteniyorsa 7-9K olabilir.

Yok esas görvi IT Help desk olsun ama diğerlerini de yarım yamalak yapsın deniyorsa 3-4K'ya bu işi yapan (yaptığını sanan) birilerini bulurlar. Sonra sistemleri eline alınca aradaki farkı fazlasıyla başkasına verirler ama.
  • talasas  (14.01.19 17:47:19)