[]

Instagram takipçilere ulaşmak

Merhaba ekşi duyuru ortalama 680 takipçisi olan instagram hesabim var kendi çapımda amatör fotoğraf çekiyorum Nikon P900 fotoğraf makinesi ve Xiaomi Mi8 cep telefonuna sahibim galerimde bu cihazlarla çekilmiş fotoğraflar var belirli hashtagleri kullanarak paylaşim yapmaktayım sizce daha fazla kişiye ulaşmak için ne yapmalıyım?
 
  • fasulyek  (14.01.19 14:07:00) 
sponsorlu içerik ile reklam verebilirsin.


  • hononu  (14.01.19 14:42:04) 
Ama reklamı tam hedef kitlene vermelisin fb business account tan insta teklamı ayarlanıyor


  • fasulyek  (14.01.19 16:20:23) 
Öncelikle oraya çektiğin her fotoğrafı atmamalısın. Yani, diyelim ki bir seri çalışma yaptın. Birbiri ardına benzer fotoğraflar paylaşmak yerine hepsini temsil edecek tek bir fotoğraf seçip onu paylaşmalısın.

İnsanlar ilk olarak ismini ve bionu görecekler. O kısmı derli toplu az ve öz tutmalısın. Kartvizin gibi düşün.

Çok popüler hashtagler (#photography, #sunset gibi) kullanmamalısın. Milyonlarca yükleme yapıldığı için sık kullanılan hashtagler içinde fotoğrafın eriyip kaybolur. Bunun yerine daha spesifik olanları bulmalısın. Mesela sadece canon kullanıcılarının kullandığı #canonfeed gibi. Hem bu sayede Fotoğraflarına istemediğin spam yorumlar almamış olursun.

Bununla ilgili bir şey daha, fotoğrafların altına yazacağın açıklamaları hashtaglerle yazmamalısın. Ergen gibi görünüyor. Mesela , “ #Antalya da #güzel bir #günbatımı” gibi.

Tarzında tutarlı olmalısın. Bolca sokak fotoğrafı paylaşıp iki post sonra düğün fotoğrafları paylaşmazsın.

Fotoğrafını ya tamamen yatay kadraj, ya tamamen dikey kadraj ya da tamamen kare kroplarsan görsel açıdan takipçilere daha iyi hitap edersin. Bu kısmı biraz da sana kalmış. Karışık düzen de gidebilirsin.

Ama her defasında Beyaz çerçeve kullan. Ve fotoğraflarını ins filtreleriyle düzenleme. Önceden düzenlenmiş halleriyle paylaş.

Daima sorulara anında cevap ver ve kibar ol. Her gün post at. Çünkü birkaç gün atmadığında bir sonraki paylaşımın beklediğin etkiyi yaratmayacaktır. Sönük kalacaktır. Paylaşım saati çok önemli. Herkesin İnstagram da olduğu bir saati seç.

İnsanlar instagramda dikkatini bir şeye 1/4 sn veriyor. Açıklamalarını kısa tut. Bu kısacık sürede en iyisini yapmak kendin olmakla mümkün oluyor. Kendin ol. Eğlen. Sen eğlenirsen seni izleyenler de eğlenir.
  • rakidabalikolsa  (14.01.19 16:38:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.