Araba tavsiyesi 2019

Merhabalar, üniversiteyi bitirip çalışmaya başlayalı 1 sene oldu. 40 - 50 bin TL arası bir bütçeye göre çoğunlukla şehir içinde işe gidiş geliş için, arasıra da 4 kişilik aile olarak geziler için kullanılmak üzere hangi arabayı almak en mantıklısı olur?

Arabadan hiç anlamıyorum, şu sıralar yaptığım araştırmalar sonucunda bütçeme uygun olarak ford fiesta, hyundai i20 ve fiat punto öne çıkıyor. Bu arabaların ikinci elini alırken nelere dikkat etmeliyim, ya da farklı bir model tavsiye eder misiniz? Ne kadar yeni araba olursa o kadar az sıkıntı olur mantığıyla genelde 2013 model ve üstlerine bakıyorum. Şu anda piyasada fiesta ve i20 daha ön planda gibi ancak İ20 nin benzinlisinin çok yaktığını okudum. Dizel araç daha mantıklı geliyor ancak ilanlardaki dizel araçların çoğu 100bin km üzerinde, bu sıkıntı olur mu? Fiat puntonun 1.3 multijet modeli de hem az yakıyormuş hem de 1.3 motor olduğu için az vergisi oluyormuş ancak punto üretimi durdu galiba bu sıkıntı olur mu? Birkaç gündür kafam iyice karıştı, sizce nasıl bir yol izlemeliyim ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Eskişehir'de yaşıyorum ve arabayı da buradan almayı düşünüyorum. Aşağıdaki linklere bakıp tavsiyede de bulunabilirsiniz:

www.sahibinden.com

i20 cok yakıyor özellikle trafikte. fiesta daha mantıklı olabilir ama dizel almak yerine benzinli alıp daha yeni bir model alabilirsin. ya da benzinli otomatik bakabilirsin.

Punto nedense çok çekici gelmiyor bana.Suzuki swift bakabilirsin belki çok tercih edilen bir marka değil ama sorunsuz bir araç olduğunu duymuştum.
  • ayin yazari  (13.01.19 22:32:57)
Ford Fiesta ya da Fusion

  • lion de la Turquie  (14.01.19 00:44:01)
50-55 civarlarına 2012-2013 otomatik citroen c4 çok güzel olur. 1,5 yıldır kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim. sözünü ettiğin araçlardan klasman olarak da farklı.

  • novotni  (14.01.19 13:01:44)