[]

2 senelik taahhüt

1 seneden uzun tahhahütlerin cayma cezası olmadan sonlandırılabildiğini okudum. böyle bir yasa varmış

doğru mudur? 2 senelik ttnet taahhütü yapmak istiyorum ama 1 sene sonra daha ucuz bir yer olursa geçmek istiyorum


 
doğrudur. 12 ayı dolduruğunuzda söleşmeyi iptal edebilirsiniz, hakkınızdır.


  • aslan burcu kadini  (13.01.19 18:30:41) 
teşekkürler

peki pratik de buna düzgünce uyuyorlar mı? sonuçta turk telekomdan bahsediyoruz.

digiturk gibi faks çekin tarzı sürüncemeli zorluklara gark ediyorlar mı bünyeyi?
  • Jeckson  (13.01.19 18:39:37) 
geçen beni vodefone aradı 1 yıllık tahhatümün bitimine 3-4 gün kala. tahahhütü devam etirrmek isteyip istemediğime dair. demek ki artık dikkat ediyorlar buna firmalar diye bir çıkarım yapmıştım. internet sağlayıcılar hakkında ne desem yalan olur. en iyisi kendilerini arayıp sormanız. böyle bir durumda kaldığınızda sizden ceza bedeli adı altında para isteyecekler mi en iyi yanıtı onlar vereceklerdir. hem arayın hem de mail atın yazılı olarak cevaplarını iletmelerini sağlayın.


  • aslan burcu kadini  (13.01.19 21:23:31) 
Eğer yaptığınız sözleşme 24 aylık ise iptal için 12 ayın dolmasını beklemenize gerek yok.

12 aydan daha uzun sözleşme yapmak yasak. Eğer 12 aydan uzun bir sözleşmeniz varsa istersen ilk hafta iptal edin.

Yasa böyle diyormuş.

Bilirkişi: www.donanimhaber.com
  • boyle buyurdum  (14.01.19 02:08:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.