ilk defa orhan pamuk okuyacaklara kitap önerisi?

ilk olarak hangi kitabını okumak gerek?

Kara kitap.
Bir cümle bir sayfa

  • bir demet ben  (13.01.19 00:22:45)
3-4 kitabını okudum kara kitap gibisi yoktu aralarında.

  • nickimin hakkini veremedim  (13.01.19 00:29:45)
Tartışmasız "Kafamda Bir Tuhaflık".

Bozacı mevlütün hikayesi ve arka planda türkiyenin değişen sosyolojik durumuyla 60 70 lerden 2010'lara kadar geliyor konu.

Not: benim adım kırmızı hariç tüm romanlarını okudum.
  • biravekahve  (13.01.19 00:33:57 ~ 00:34:27)
En iyisi Cevdet Bey ve Oğulları’ndan başlayıp kronolojik ilerleyerek Orhan Pamuk’u daha iyi tanımak. En iyi kitabı Kara Kitap.

  • levent bilgen  (13.01.19 00:41:19 ~ 01:10:42)
Çok seviyorum kitaplarını. Sessiz evle başla. Ya da aslında var ya bunu soruyorsan hiç başlama sktr et.

  • [GODDARD]  (13.01.19 00:47:14)
Cevdet bey ve oğullarından başla

  • purrty ploop  (13.01.19 00:47:39)
Tartışmasız "Kafamda Bir Tuhaflık" derim. Okurken de bol bol yoğurt veya boza tüketmeniz olası :D

  • siflan  (13.01.19 01:00:04)
Karla baslama. Cok kotu.
Kara kitapla baslama. Cok guzel ama agir gelebilir. O kivama gelmek icin beklemen lazim.
Benim adim kirmizi da guzel ama emin degilim ilk adim icin.
Beyaz kale olabilir, kafamda bir tuhaflik, ya da masumiyet muzesi olabilir. Ama beyaz kale haric digerleri kalin romanlar.

Bence beyaz kale ile basla.
  • traktor  (13.01.19 01:15:04)
Olm niye sessiz ev demiyorsunuz? Hem kısa nispeten, hem de yazarın genel yazımını ortaya koyuyor. Hem de diğer kitaplarına nazaran daha nesnel.

  • [GODDARD]  (13.01.19 01:16:59)
Ben ilk Kar'ı okudum çok beğendim sonra Kara Kitap'ı okudum kara kitap olağanüstü güzel onu mutlaka oku

  • lorne malvo  (13.01.19 01:19:54)
Okuduğum ilk ve şimdilik tek Orhan Pamuk kitabı Yeni Hayat, hatta okuduğum ilk postmodern kitap sayılır ve müthiş bir keyif almıştım okurken. Hiç sıkmıyor ve değişik bir giz hissi veriyor. Diğer kitapları henüz okumadığım için Yeni Hayat’tan başla diyemem ama tavsiye ederdim yine de

  • siyah giyen adam  (13.01.19 04:00:22)
bana okumayı sevdiren kitap yeni hayat'tır.

  • adivar  (13.01.19 08:17:48)
Yeni Hayat +1

Ben de Yeni Hayat’la başlamıştım, sonra devamı geldi.
  • i m cool with that  (13.01.19 09:18:50)