[]

Vasiyet nasıl yazılıyor ? geçerli olması için ne yapılması gerekiyor ?

soru başlıkta
 
Kendi el yazınla yazıp notere tasdik ettirirsen olur. Ha illa noter şart değil başka kurumlar da var ama noter en kolayı.


  • angelus  (12.01.19 19:09:46) 
bir avukata vs ihtiyaç varmı ? yada imzasına


  • baknedicem  (12.01.19 19:54:12) 
Öyle bir zorunluluk yok.


  • angelus  (12.01.19 19:57:46) 
Vasiyetname yazmakta bir sıkıntı yok. Eğer özellikle bir veya birden fazla kişiye belirli mallar vasiyet edilecekse yahut mirastan ıskat(çıkarma) durumu varsa avukata danışmak gerekir. Söylediklerim teknik konulardır. Yanlış düzenlenen vasiyetname mirascılar açısından büyük problemler yaratabilir.


  • cloudybloody  (13.01.19 06:46:16) 
Vasiyetin iptali diye davalar çok meşhurdur yanlız, bu yüzden noterde hazırlatıp mühürletmek daha sağlamcı bir yol olsa da onunda iptal edilmeyeceğinin garantisi var mı bilmem.

Birinin mirastan pay almasını istemiyorsak hayattayken red etmek daha sağlıklı sanki.

Eşit miras dağıtılmayacaksa yine hayattayken fazladan verilmek istenenler verilmeli.

Kendi yazınızla ya da sözle de vasiyet olur ama iptali de kolay olur.
  • John Bloor  (14.01.19 11:26:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.