[]

Yeni yıl ve iş durumları

4 aydır iş arıyorum ama geçen ay yoğun şekilde iş görüşmesi yaptım. Herkes yıl sonu olduğu için yeni yılda alım olur, devletten destek, vergi iadesi falan alınıyor o yüzden her türlü yeni yılı beklersin diyordu.

Bu yalan yanlış birşey mi?

Çünkü hala arayan soran olmadı, üstüne artık iş ilanı açılmıyor eskisi kadar.
Tekrar açıyorum duyuruyu çünkü öncekine pek bilgi veren yanıt gelmedi.

 
işsizlik zor zanaat... benzer durumdayım, yakın zamanda yaptığım iş görüşmesi yok. "özgeçmiş görüntülendi" o kadar, çağıran eden yok.

beri yandan bugün eski iş yerimden aradılar, "istersen gel başla" dediler. o işten çıkalı 1,5 sene oluyor, orada 5 sene çalışmıştım, işsiz olduğumu biliyorlar. şimdi gitsem gönlüm razı değil, gitmesem bu işsizlikte ne yaparım bilemiyorum.

pek yanıt olmadı galiba ama yazmak istedim, istersen sildirebilirsin.
  • late viper  (12.01.19 17:33:36) 
Bence gidin hocam, boş durmaktan iyidir.


  • zaman  (12.01.19 17:41:09) 
Yilbasi olaylari yalan biraz.

Piyasa 1 yildir durgun zaten, biz departmana eleman alcaz ik sorun cikarip duruyor. 3 aydir ilani cikmadilar.
Patron talimat vermistir kesin.
  • acemi  (12.01.19 18:10:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.