[]

plastik damacana nasıl dezenfekte edilir?

sb.

suyu aldığım sucuya uyuz oldum bi getiriyor bi getirmiyor, inat ettim ondan almayacağım artık kendim marketten suyu alıp damacanaya suyu aktarıyorum fakat damacananın belli aralıklarla temizlenmesi gerek malum yosunlanma vs. için.

evde damacanayı nasıl dezenfekte edebilirim?

not: damacana plastik mavi olanlardan.

teşekkürler.

 
Bira yapım kitlerinin dezenfekte şeyleri işe yarar belki.


  • Delay Fuze  (12.01.19 15:33:00) 
Plastik olanların belli bir kullanım ömrü var. Misal, 20'nci dolumdan sonra geri dönüşüme gidiyor. Aksi halde suya ağır metal ve bilumum çerçöp salıyor. Onu bir-iki kez daha doldurun, kullanın. Bu esnada da gözünüz şu cam damacana olup tezgah üstü kullanılanlarda olsun. 20 litrelik olmak zorunda değil, 10 olsun. Maksat, çıkarıp bulaşık makinesinde yıkayabilmek.


  • ceyrekmunevver  (12.01.19 15:42:20) 
damacanaya aktarıp, hijyen koşullarını aşağı çekeceğine.

bir tane 5 litrelik damacana beşiği al, böylece kolayca dökebilirsin yerinden kaldırmadan, bardağı taşırma olayın da olmaz.

ayrıca çok pratik. tepeden bırakıyorsun damacanayı sadece(5litrelik) beşik gibi eğip doldurup bırakıyorsun, bitince de atıyorsun.
  • killerbee  (12.01.19 16:08:27 ~ 16:19:07) 
@killerbee

ee sonra damacana nereden bulacağım tekrar? ben suyu marketten 5 lt'lik bidonlarla alıyorum. damacana alsam zaten neden temizleyeyim :)
  • rahat ya  (12.01.19 16:44:01) 
o 5litrelik aldığın su için beşikler var onu dedim ya ben zaten.


  • killerbee  (12.01.19 16:45:31) 
1 litre suya 1 kaşık çamaşır suyu ekleyip koy içine, çalkala. boşaltıp bol suyla durula.


  • zgrydn  (12.01.19 16:46:31) 
cam damacana alırsan yosunlanma sorunu çok daha az olur.


  • aslindasorunumpsikolojik  (12.01.19 17:32:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.