[]

Laptop'um 2009 model UEFI mi BIOS mu yüklemem gerekir W10'u

Windows10 yüklüyorum. Rufus ile usb bellek formatlayacağım ama neyi seçeceğimi şaşırdım. Bilgisayarımda BİOS var. Ben UEFI mi seçmeliyim? Anlamadım.

Şu seçenekler var:

MBR bölüm düzeni: BIOS ya da UEFİ-CSM için
UEFI için MBR bölüm düzeni
UEFI için GPT bölüm düzeni

bu üçünden hangini seçmeliyim?

 
usbyi sec
windows iso sunu goster
otomatik ne cikarsa onu yap
uefi yeni sistemler
o yüzden mbr git illa secmen gerekiyorsa
  • kingcyrax  (11.01.19 22:59:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.