[]

yeni laptop

bataryasıyla mı kullanılmalı yoksa çıkarıp prizde mi kullanılmalı?
 
bios ayarlarında maximum batarya şarjını %90larda tutan ayar oluyor. yani şarj hiç bir zaman 100% olmuyor, onu açıp batarya ile takılmak en iyisi.


  • nahtoderfahrung  (11.01.19 18:02:52 ~ 18:03:04) 
Bataryayla kullanın zaten anakartında yeni neslin hemen hepsinde koruma var. Ani voltaj kesilmeleri batarya ölümünden daha büyük sorun. En kralını 200 liraya alırsınız bataryanın ama yanmış anakart size laptop parası olarak geri döner.


  • bahoho  (11.01.19 18:12:19) 
Kullansanız da kullanmasanız da her türlü 2-3 sene sonra kapasitesini yitirmeye başlayacak zaten. Bataryayla kullanın.

Sadece 6 ayda bir komple boşatıp tekrar doldurarak kalibrasyon yapmanız yeterli.
  • ananiyimioguz  (11.01.19 18:15:13 ~ 18:17:36) 
Yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda artık prize taktığınızda aynı anda hem bataryadan güç çekip hem de bataryayı şarj etmiyor yalnız. İstediğiniz/ayarladığınız şarj seviyesine ulaştığında (%100 de olur, %80 de olur; %80 daha sağlıklı deniyor) alet gücü direk kablodan çekiyor bataryayı muhatap etmiyor hiç, bataryanın ömrü korunuyor yani. Bataryayı tak çıkar uğraşmayın kısaca, varsa takın prize gitsin


  • panzerkampfwagen iv  (11.01.19 18:30:27 ~ 18:31:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.