[]

Naylon Poşet

MArketler neden kağıttan poşet yapıp satmıyorlar da naylonu satmaya devam ediyorlar.

eminim ki naylon kadar sağlam kağıt poşet yapılabilir kağıt ile. masraflar mı kurtar mıyor?


 
kağıt daha mı ucuz?
(ucuzsa yapsınlar demiyorum, market bu açıdan yaklaşır işe, onu çevreciliğe zorlayan bir faktör olmadıkça)

  • gkhncnzdgn  (11.01.19 16:52:52 ~ 16:53:35) 
Mesela kağıt poşeti 2 liradan satsan onu alan olur mu? Olmaz. Kağıt pahalı diye patır patır dergiler gazeteler kapanıyor, öyle düşün. Naylon poşet neredeyse sıfır maliyet.


  • angelus  (11.01.19 17:03:28) 
kağıttan ziyade %100 doğaya karışan organik poşetler var diye biliyorum ben. hatta rossmann gibi mağazalarda bunlardan kullanılıyordu.

neden bu tür poşetlerle yola devam edilmiyor da zaten bütçesi krizde olan halkın her alışveriş kalemine bir kaç liralık poşet ücreti geçiriliyor?

ayrıca bu arkadaşların çevreci amaçlarla bu işe girişmiş olmaları bana çok komik geliyor, zira şu an yaşamakta olduğum şehire dünyanın en büyük kömürlü termik santrallerinden birini kurmaya çalışıyorlar tüm yargı kararlarına rağmen. çin gibi üçüncü dünya ülkeleri bile kömürlü termik santralleri yasaklarken üstelik.
  • sfteses  (11.01.19 17:55:37) 
Cunku posetin dogaya karismasi iyi bisey degil. Marketciler sizin vicdaninizi rahatlatmak icin oyle diyordu.


  • acemi  (11.01.19 18:56:05) 
Sektorun icindeyim, kagit muthis pahalandi.


  • stavro  (11.01.19 19:55:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.