[]

Telif hakkı sebebiyle instagrama video atamamak

1 dakikadan biraz uzun bir video var elimizde ve arka planda da çok populer olmasa da yabancı slow bir müzik seçtik. Bu şekilde montajladık, instagramda paylaşmaya çalıştık ama kısa süre içinde telif hakkı nedeniyle kaldırıldı.

Bu nasıl oluyor ? Hangi müziği koysam aynı sebep yüzünden kaldırılacak sanırım.

Ne yapabilirim telif yüzünden kaldırılmaması için ?

 
Bu nasıl oluyor derken, telifle korunan bi eseri kullandığında normal olarak yayınladığın platform bu videoyu kldırabiliyor, o nedenle telifsiz müzikler var onları kullanabilirsin.


  • angelus  (11.01.19 15:34:53) 
telif yüzünden kaldırılmaması için telif hakkı bulunmayan bir müzik koymanız yeterli.


  • hadsafhada  (11.01.19 15:42:27) 
Veyahut kullanim haklarini satin alin.

Bizim kulturde telif isleri cok basibos oldugundan dolayi boyle bir aliskanligimiz yok fakat ne yazik ki emegin karsiligi bir sekilde odenmeli.
  • reyals  (11.01.19 15:46:39) 
Tamam da zaten youtubedan bulduğum bir şarkıydı.

Telif hakkı olmayan şarkıyı nasıl öğrenebilirim yada hakkının karşılığı, ücreti nedir nereden öğrenebilirim ?
  • tekil3.şahıs  (11.01.19 15:58:18) 
Google'a "telifsiz müzik" yaz, sana telifsiz, daha doğrusu telif sahiplerinin kullanılmasına izin verdiği müziklerin bulunduğu siteleri gösterecektir.


  • angelus  (12.01.19 13:49:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.