ylsy'ye başvurup kazanma ihtimalim

geçen dönem bölümümden çok boş kontejyan kalmış. yurtdışında 2 yıl okuyup buraya gelip üniversitede çalışmak çok büyük bir fırsat benim için.

kesin karar verirsem galiba 6 ay bekleyeceğim başvurular için. ama bekleyip de kazanamazsam? boş kontejyan olduğu halde elenebilir miyim?

bir tarafta boşa gidebilecek 6-7-8 ay, diğerinde düşük nitelikli iş. ne yapayım sizce?

Üniversite kadroları için doktora zorunlu. Sadece yüksek lisans yapıp dönülenler kurum kadroları. Üniversite dönüşlü kadro düşünüyorsanız yüksek lisans+doktoradan ülkeye göre değişmekle birlikle en az 4+ seneyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam sadece doktora yapılan kadrolar da vardı az olmakla birlikte. Ama öyle bir durumda bile yine en az 3+ sene demek.

Almanız gereken kararla ilgili bir şey diyemiyorum fakat başvuran aday olduğu halde sözlü sınavdan düşük verip hiçbir adayın gönderilmediği kadrolar oluyor. Bilerek boş bırakılıyor yani kontenjan.
  • voyager 1  (11.01.19 15:35:49)
son yazdiginda neden oyle bir ayrim yaptin bilmiyorum ama calisanlarda ylsy basvurabiliyo. ise gir, mulakata gidip gelirsin. 1 gun

  • wishmaythşngs  (11.01.19 16:01:28)