[]

harmony korine filmleri

ben spring breakers ve gummo izledim ikisini de sevdim gayet. diğer filmlerini de izleyen ve heriften nefret etmeyen biri çıkar mı burdan acaba şunu izleme değmez ama şunu da kesin izle şeklinde bir tavsiye arıyorum.

edit: aslında ben öyle olay örgüsüz, hikayesiz film izlemekten pek keyif alan biri değilim hatta baya nefret ederim normalde ama gummo'da farklı bi şeyler var, yönetmen çaktırmamaya çalışsa da çok sağlam temellere dayanan tespitleri, mesajları çok sıra dışı bi şekilde bize ilettiğini düşünüyorum, onun dışında görüntüler de birbirinden orijinal ve sınırları zorlayıcı olunca sevmiştim. spring breakers zaten daha olay örgülü, konulu falan da tabi o da epey özgün iş. bu 2'sini sevsem de her işini sevebileceğimden emin olamadım o yüzden.


 
ben sadece gummo'yu izlemiştim. aklımda trash humpers vardı benim de ama nasıldır bilmiyorum tabii.

bir de başka yönetmenin ama izlerken aklıma gummo'yu getiren ve benim daha çok beğendiğim dog days diye bi film var mesela. belki onu deneyebilirsin.

www.imdb.com
  • tepedeki psychedelic adam  (11.01.19 13:14:21) 
harmony korine'in bildiğim en iyi ve en özgün filmi gummo zaten. gummo'dan sonra benim sevdiğim "julien, donkey boy" ve "mr. lonely" var.

mr. lonely'i çok iyi hatırlamıyorum, izleyeli 10 yıl olmuştur ama ilginç, güzel filmdi diye kalmış aklımda.

harmony korine seviyorsan werner herzog'un meşhur üçlemesini de izlemeni tavsiye ederim. zaten korine'le herzog birbirlerinin sıkı takipçisi.
  • lesmiserables  (11.01.19 13:43:59 ~ 13:47:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.