[]

Diş etimde rahatsızlık

Geçen gün böyle bişey hissettim tam iki dişimin arasında gibi tam ette de değil, yemek falan sıkışmıştır diye düşündüm, 1-2 gün geçmeyince dün dişçiye gidecektim ama herhangi bir his olmayınca geçti heralde dedim. Bugün akşamüstü tekrar geldi, görünürde bişey yok kızarıklık şişme vs, acı ağrı da yok sanki patlamış mısır sıkışmış gibi bir his biraz daha güçlü, epey rahatsız ediyor. Diş ipi soktum bişey olmadı biraz kanadı. Ne olabilir ki acaba? Yarın da uçuşum var aksi gibi...
 
Aynısı bende de var. biraz kontrol ettim de aynayla falan, araya sıkışmış bir şey değil de bildiğin diş(kemik) gibi. diş eti çekilmesi galiba.


  • batlegolas  (10.01.19 23:19:49) 
Diş hekimi değilim ama diş eti çekilmesi olabilir. Tuzlu suyla gargara yapın, muhtemelen iyi gelecektir. Diş etlerinizi de düzenli olarak fırçalayın. Diş ipi, hatta mümkünse diş arası fırçası kullanın.


  • moroff  (11.01.19 19:04:13) 
diş etinde hassaslık ve kızarıklık oluşmuştu bende de curaprox diş fırcası kullanmaya başladım diş etim iyileşti diş fırcasının plastik kılları tahriş ediyormuş diş etimi. aklınızda bulunsun.


  • firavunfaresi  (11.01.19 22:18:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.