[]

ne yapayım? (kariyer)

memurum. yaş 25. işimi seviyorum ama 10 yıl sonra kendimi bu işi yaparken göremiyorum, sıkıldım iş hayatından. bölümüm pdr. çoğu arkadaşım yüksek lisans yapıyor ama o da bana çok cazip gelmiyor. akademide çalışmayacaksak ne işe yarayacağınını tam olarak kestiremiyorum. (akademisyen olacak kadar azimli değilim)

ne yapabilirim? tabi ki beni benden iyi tanımadığınız için "ne bilelim lan" deme hakkınız var ama yine de fikirlerinizi okumak isterim :)


 
iş bulmak çok zor.

serbest çalışabilecekseniz, bir işyeri tesis edebilecekseniz yapın.
özel sektör gözünüzün yaşına bakmaz, 2-3 yıldır iş arayan orta yaşlı insanlar var çevremde...
  • duruoz  (10.01.19 23:31:19) 
benim de yaş 35. 9 senelik memurum. şu aralar tır şöförü olma çabasındayım. iş arıyorum. bulunca istifa etmeyi düşünüyorum ama deneyimsiz olduğum için iş bulma imkanım sıfıra yakın.


  • lostys  (11.01.19 01:12:32) 
özel sektörde sürekli heyecan dorukta bu aralar. hep birlikte adeta bi roller coasterda ilerliyoruz. başka bi konuda deneyimin yoksa kriz döneminde kendine yazık etmemeni öneririm.


  • laragofret  (11.01.19 01:56:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.