[]

tost makinesi prizde 1 saat unutulursa ne kadar elektrik harcar?

ürün özelliklerinde 1800 watt yazıyor.
 
1,8 kw elektrik harcar. kw saati kaç para ise onunla çarpın işte.


  • helenart  (10.01.19 21:59:43) 
Tost makinesi sürekli çalışmıyor 1,8 kWtan daha az harcar yani. Belirli bir sıcaklıkta (ayarına göre değişir) durup soğuyunca tekrar çalışır. Hava sıcaklığına, içinde bir şey olup olmamasına göre değişir o da.


  • sumuklurakun  (11.01.19 00:28:40) 
içinden ekmek alındı ama fişten çekmek unutulmuş yani boş halde bir saat çalışmış.


  • newlywed  (11.01.19 00:48:39) 
Kapağı açık bırakıldıysa daha çabuk soğuyup daha geç ısındığı için sarfiyatı fazla olur.

Ama kapak kapalıysa belirli bir ısıya ulaşınca termostat elektriği kesiyor, ısı azalınca tekrar açıyor.

Tamamen açık kalsa bile 1,8 hadi kayıplarla 2 KW elektrik yaksın bir saatte 1 TL ancak yakar.
  • John Bloor  (11.01.19 10:10:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.