hangi markanın suyunu içiyorsunuz?

bugünkü malum haberde, ülkedeki çok sayıda markanın suyunun adeta zehir saçtığı söylendi ama isimlerini bulamadım (bulan varsa link bırakırsa çok iyi olur bu arada) siz en çok hangisine güveniyorsunuz?

not: çeşme suları çok kireçli olduğundan bizim için pek makul bir alternatif gibi görünmüyor, o yüzden çeşmeden içemiyorum. kireçli su içmek, safra/böbrek taşı yapar deniyor ve ailemde safra kesesi taşı çok yaygın. hatta taşın sebep olduğu bir aksilik nedeniyle zamanla kanserleşme görülen yakınım bile var.

Munzur <3

  • eazy  (10.01.19 20:17:03)
Javsu

  • Delay Fuze  (10.01.19 20:32:02)
erikli içiyordum. geçen sene korusu'ya geçtim. o meşhur listede üst sıralarda bir su. bugünkü haberi bilmiyorum.

meşhur liste dediğim şu:

www.gazeteduvar.com.tr

arama yapmak isterseniz:

gidahareketi.org
  • sir gawain  (10.01.19 20:41:01 ~ 22:05:51)
En ucuzu olduğu için Carrefour 5lt damacana.

Senelerdir favorim ise Damla.
  • Etanglement  (10.01.19 21:11:15)
Kuzeyden, Getir'den söylüyoruz sırf kolay diye, BPA'sız damacanaymış filan. Malum listelerde adı geçmiyor hiç sevinsek mi üzülsek mi bilemedik.

  • taurina  (10.01.19 21:23:36)
listeleri şuraya da koysanız keşke arkadaşlar, duyuru sahibi de belirtmiş ama atlanıyor sanırım. buraya yazmaya çekiniyorsanız lütfen özelden bana da atar mısınız?

biz mopaşta etiketsiz büyük damacanalarda satılan sudan alıyoruz, yaradana emanet.
ben hiçbirine güvenmiyorum ya.
  • windows95  (10.01.19 21:35:25)
kalabak + bulabildiğimde buzdağı, o olmayınca elmacık su.
kalabak, yemek ve çay için. diğerleri şişeye veya sürahiye doldurma derdi olmadan içmek için.

  • panamera  (10.01.19 21:54:20)
Evde arıtılmış çeşme suyu içiyoruz.
Ofiste abant su içiyoruz.

Bence eve iyi bir arıtma sistemi taktırın.
  • peggy  (10.01.19 21:59:54)
pürsu

  • since1907  (10.01.19 22:30:33)
kipa'nın suyu hoşuma gidiyor.

  • nothing in my way  (10.01.19 22:32:23)
pınar cam damacana su.
suyun içine giren plastik hortumuda camla değiştirdim.
hatta cam boruyu su bayisine verdim isteyenlere satarsın diye ama 2 ayda 1 tane satabilmiş :)
piyasadaki cam borular sağlam durmuyor, düşüyor. ben oring yapıp düşmemesini sağladım
  • aslindasorunumpsikolojik  (11.01.19 00:49:37)
Uzun zamandır erikli içiyorum.
İçine ne koyuyorlarsa bağımlılık yaptı.

@ananiyimioguz
Migros'ta bulabilirsin.
  • lemon cake  (11.01.19 04:04:16)
denk gelirse saka alırım. yoksa erikli.
en sevmediğim nestle

  • durgunfoton  (11.01.19 04:58:19)