[]

Unutkanlık ? Alzheimer mı?

Merhaba,

Annem 50 yaşında, maalesef son zamanlarda unutkanlıkları dikkatimizi çekmeye başladı, mesela en son yazın çok önemli olmayan ama yine de unutmaması gereken bir olayı unutmuştu ve hatırlatamadık. Yani dümdüz öyle hatırlamadı, daha önce de oluyordu ama genelde unutulabilecek şeylermiş gibi düşündüğümden dert etmiyordum. Geçen gün ise kendisi sokaktayken nerede olduğunu nereye gideceğini unutmuş, kendi ifadesine göre de 1 dk falan sürmüş.

Nedir sizce bu? Doktora gidecek yakında ama merak ettim, bu yaşta Alzheimer olabilir mi?

 
olabilir, kontrol edilmesi gerekir.

anneannem ileri derece anzeymırdı, annem bi kaç tahlil yaptırdı, bazı değerlerin düşük olduğunu farketti, ona yönelik tedavi yapıp o değerleri normale çekince, ciddi bir düzelme yaşadı neredeyse ileri seviyeden normale kadar döndü ve 5 sene böyle yaşadı, aradaki fark inanılmaz.

yani böyle bir sebepten bile olabilir.
  • killerbee  (10.01.19 19:36:49) 
muhtemelen alzheimer başlangıcı. vakit kaybetmeden, hemen yarın doktora gidiniz. geçmiş olsun..


  • hocam  (10.01.19 19:38:06) 
ne kadar erken teşhis o kadar iyi. mesela yemek yaparken altını açmayı ya da kapamayı unuutyot mu ? kapıyı açık unutuyor mu


  • oscar  (10.01.19 19:42:32) 
Anneannem bu soylediginiz yer yon kaybini yasadi. Su an 88 yasinda bu olay 4 yil once fikan olmustur. 50 yillik mahallesinde ne yone gidecegini bilememkz haliyle cok uzuldu korktu daha once de isjemik atak gecirmisti vs. Ama yillardir bir hastalik filan cikmadi. Sadece kaygi ya da baska bi problemle iliskili olabilir ama yine de nörolojiye basvurun cok can sikmadan.


  • red g  (10.01.19 19:51:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.