[]

kedide iç parazit sorunu :(

selamlar,

geçici bir süre bakımını üstlendiğim bir kedi var.gözünden hastaydı ve tedavisini ben üstlenmiştim. ama kedi bana hayvanlarla ilgilenen yardım derneğinde çalışan bir tanıdığımdan geldi.

dolayısıyla ilk aşılarında ben yoktum ama kontrollerinin yapıldığı söylenmişti zaten o sırada da göz tedavisi oluyordu. yapılmıştır muhtemelen.

ama bugün tuvaletinde baya büyük bir parazit gördüm ve çok tedirgin oldum. direkt veterinerine ben götürdüm, direkt ağızdan bilgi almak için.

ağzından hap verdi, bir de dış parazit için derisine damla damlattı. on beş gün sonra tekrar getirirsiniz dedi. biraz tedirgin olduğumu söyledim, merak edilecek bir şey olmadığını iç parazit hapı aldığı için yine dökebileceğini tedavi bittikten sonra bir sorun kalmayacağını söyledi ama ben biraz pimpirikliyim. sonuçta ne kadar engel olsak da koltuklara bazen masaya ve yataklara çıkıyor. herhangi bir risk var mıdır, elimden geldiğince dezenfekte etmeye çalışıyorum her yeri, sizin önerebileceğiniz neler var ?

veterinere de sordum ama daha esnek davrandı, internette araştırınca biraz korktum açıkcası :/

 
parazitli kumu değiştirin hemen. dökmesi bitene kadar ıslak mendille poposunu da patilerini de kaka yaptıktan sonra silebilirsiniz belki. ya da suyla ıslattığnız pamukla falan, hangisi temizlerse iyi. parazit kakayla temastan geçer büyük ihtimalle. siz de bu işlemlerden sonra hemen elinizi yıkayın.


  • ninotevtidze  (10.01.19 16:49:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.