[]

şalazyon ameliyatı sonrası

şalazyon ameliyatı olanların yeşillendirmesini istediğim hastalık.

yaklaşık 1 aydır gözümde şalazyon var. ameliyat konusunda hassas olduğum için tam 5 doktor gezdim. hepsinin teşhisi aynı fakat tedavi olarak sunduğu ilaçlar farklıydı. 2 göz damlası ve 1 augmentin antibiyotik kullandım. geçmedi. daha sonra irini gözükecek şekilde göz kapağımın üzerinde sivilce gibi çıktı ve gittiğim bir doktor bu patlayacak dedi ve iğneyle kendisi patlattı. sonrasında sürekli kabuk bağladı ve bir türlü iyileşmedi. bugün artık yeter diyip, tekrar doktora gittim ve operasyon ile alınması gerektiğini söyledi. iltihap kurumuş ama kesecik kalmış.

benim sorum, ameliyat sonrası herhangi bir iz kalır mı? şalazyonun olduğu yer hafif şiş ve bu diğer göz ile karşılaştırıldığında baya belli oluyor. eskisi gibi olmayacak belki biliyorum ama en azından karşılıklı konuştuğum birinin farkedememesi kadar azalır mı merak içindeyim. bir de ameliyat sonrası doktor damla vericem onu kullan ve dalin bebek şampuanıyla gözlerini yıkayacaksın dedi. iz kalmaması ve hızlıca iyileşmesi açısından sizin bir öneriniz var mıdır?

 
iki gözden aynı anda ameliyat olmuştum. iz kalması gibi bir şey sözkonusu değil eğer şalazyonsa.
çünkü operasyon göz kapağının içinden yapılıyor.
tavsiyem, dışarıdan sıkmayın, patlatmaya çalışmayın, çünkü patlamıyor.
uzmanına gidin. çok basit bişey korkacak hiç bir şey yok.
  • artci sarsinti  (10.01.19 11:25:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.