[]

Birden fazla satırı Excel tablosu haline getirmek

Merhaba. Hemen örnek vereyim:

Ahmet
Mehmet
Hasan
Hüseyin
Mert

Gibi alt alta olan bu isimleri Excel'e yapıştırmak istiyorum. Tek tek yapıştırmam çok zaman alır zira toplamda 1000 küsür satır var bu şekilde. Nasıl yapabilirim bunu?

 
bu isimler nerde su an? nerden alip excel'e atacaksin?


  • brkylmz  (09.01.19 19:04:49) 
Bu isimler Word dosyasında ve sadece alt alta duruyorlar.


  • Camelar  (09.01.19 19:07:29) 
kopyala yapistir yapinca hepsini ayni hucreye yazacaktir muhtemelen.

o hucrenin uzerine tiklayip "data" sekmesindeki "text to coloumn" butonuna tiklayin. tum kelimeleri ayri sutunlara dagitacak.

daha sonra tum satiri secip kopyala diyin, herhangi bir bos satira sag tiklayinca "ozel yapistir" gibi bir alan var, ordaki "sutundan satira" ikonuna tiklayinca sutunlardaki tum veriyi alt alta satirlara gecirir.
  • brkylmz  (09.01.19 19:13:44 ~ 19:14:14) 
Tam da istediğim gibi oldu. Teşekkür mesajı silindiği için yazıyorum. Aynı sorunu yaşayanlar için çözüm bu şekilde oluyor.

Çok teşekkür ederim :)
  • Camelar  (09.01.19 19:18:13) 
direkt excele yapistirmayi denedin mi?

ben senin ornek verdigin isimleri pnce notepad'e ekledim. sonra oradan kopyaladim ve excele senin istedigin sekilde yapistirdim
prntscr.com
  • exlibris  (09.01.19 19:52:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.