mont tavsiyesi

merhaba,
usuyen biriyim ve istanbuldan cok almanya, cek cumhuriyeti gibi kisin sert gectigi yerlerde bulunuyorum.
kaz tuyu bir montum var yillardir giydigim, istanbulda sicak tutuyor ama prag ruzgarinda usuyorum, icime isliyor resmen ruzgar. gecen yil ise giderken araba kullandigim icin dert olmamisti ama bu yil toplu tasima olayindayim ve ise giderken giyeceklerim kisitli oldugundan dolayi termal olayina pek giremiyorum. zaten cok kat kat giyinmeyi de sevmiyorum. columbia'dan ince bir yelek aldim montumun icine onu giyiyorum ama ruzgar olayi sinir bozucu oluyor genelde.

neyse, soyle ruzgar gecirmeyen, uzerinde su tutmayan uzun bir mont bakiyorum.
- north face kaliplari bana cok buyuk geliyor. bu nedenle onu direkt eliyorum.
- columbia'da istedigim uzunlukta yok malesef, onu da eledim (en azindan dizlerime gelsin istiyorum)
- wellensteyn gozume carpmisti almanyada ama o donem cok gerek gormedigim icin bakmamistim.
- patagonia'nin bir modelini (city storm) begendim.

asil sorum wellensteyn ve patagonia nasildir bilir misiniz? hangisini tavsiye edersiniz? tavsiye edeceginiz baska bir marka/model var mi?
tesekkurler.

Patagonia sağlam markadır amerika'da orta üst kesim sever, giyer. Ki north face vs. gibi markalardan birkac tik iyidir. 4k irtifada bile işini yapmıştı. Bütçeniz varsa alın. Bahsettiginiz mont 700 fill power kaz tüylü dolgulu iyi mont.
Bunun dışında 600 fill power ve üzeri dolgu orani 80/20lik dolgulu dış katmani dediginiz gibi ruzgar ve su geçirmez montlar şehirde işinizi görür. Ben olsam 500 dolar vermezdim tabi.

  • karacigerim vur kadehlere  (09.01.19 19:38:15 ~ 19:38:54)