[]

Notebook'u temizlemeli mi temizlememeli mi?

5 yıldır kullandığım, hiç temizlemediğim bir notebook bilgisayarım var.
Fanından gürültü gelmiyor. Sıcaklığı herhangi bir program açmadan, boş masaüstüne bakarken ortalama 55°C CPU, 57°C Anakart, 55°C GPU .
Photoshop, After Effects vs. ile çalıştığımda en fazla 65°C'ye çıkıyor.

Sizce aleti zamanı geldiği için açıp temizlemeli, termal macununu filan yenilemeli mi yoksa "Çalışıyorsa hiç elleme" deyip bırakmalı mı?

 
5 yıllık laptopta termal macun kalmamıştır toprak gibi olmuştur o. boş vaktinde temizlemelisin.


  • nahtoderfahrung  (09.01.19 15:22:04) 
Çalışıyorsa elleme.


  • bos gezenin bos ustasi  (09.01.19 15:49:38) 
temizlettir hocam
devamlı sıcaklık nerede diye kontrol etmekten iyidir
en azından fanı bi ufle
  • kingcyrax  (09.01.19 15:54:52) 
toz birikmiştir
fanda en kötü fanı temizle

  • hitsumo  (09.01.19 18:57:06) 
calisiyorsa hic elleme +1


  • supergirl  (09.01.19 21:00:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.