[]

F/P Oyun İçin AMD Anakart Işlemci

İkinci el alacağım, böyle geçen senenin en yardıran modeli olur, bu sene çıkmış makul fiyatı olan bir şey olur bilemem. Yalnız yeni nesil m2 nvm(miydi adı) sata falan desteklemesi iyi olur ileride SSD yenilemek istersem diye. Amd'den hiç anlamadığım için soruyorum. Kendim toplayacağım ve çok çok dar bir kasaya koyacağım, işlemcinin alev almayan tipte olması tercih sebebidir bu nedenle.

F/P dediysem çok da züürt işi değil, hobi amaçlı yapıyorum para var ama projeye ayıracağım bütçeyi limitli tutmak istiyorum. Tatmin edecekse uçadabilirim.

Mesela mikemmel ötesi onboard grafik işlemcisi vardır ekran kartı almam buna gömerim parayı gibi.

 
amd yeni nesil ryzenleri tanıtacak şu sıralar, tahminim mayıs haziran gibi satışa çıkar, o modelleri beklemekte fayda var bence. Ha şimdi lazım diyorsanız b450 tomahawk ve r5 2600/2600x derim. Fakat anakartı ikinci elde bulmak bayağı zor, b450 çipsetlileri yani.


  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.01.19 16:41:41) 
o kadar yukselmeye gerek gormuyorum ben. ryzen 5 1500x ve uyacak en ucuz anakarti alsam alip ekran kartina abansam olma mi?


  • bos gezenin bos ustasi  (09.01.19 17:51:33) 
tabi ki olur fakat ileride güncellemek isterseniz diye b450 tomahawk önermiştim ben. en ucuz anakart + x olmayan düz r5 1500 de tercih edilebilir, o cpu ile çalışacak en verimli gpu da rx580 olur zannımca, vega 56 yahut gtx 1070 falan alırsanız 1080p de o cpu sizi biraz yavaşlatır, gpu tam potansiyelini kullanamaz. Daha detaylı bilgi için : forum.donanimhaber.com > dahili bileşenler


  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.01.19 19:48:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.