[]

trafik kurallarına dair teorik 2 soru

avrasya tünelinde kesik şeritler var ve dış anons şerit değişikliği yapmamayı tavsiye ediyor
diyelim yaptık, bu durumda ceza yeme ihtimalimiz var mı?

boğaziçi köprüsünde de devamlı çizgiler var ve sık sık şerit değiştiren şöförler oluyor, bunlara ceza kesiliyor mu?

 
1. hayır ceza yok.
2. daha ceza yiyen duymadım birinci köprüde. ama evet yasak.

  • teritori  (09.01.19 09:15:10) 
Dünyanın her yerinde geçerli kuraldır, kesik çizgiler varsa sollama (ülkeye göre sağlama) yapabilirsiniz. Çizgi düz ise yapamazsınız, çift çizginin bir tarafı düz bir tarafı kesik ise size taraf olan yöndeki çizgi sizin kuralınızı belirler.

Teritori +1
  • John Bloor  (09.01.19 09:38:19) 
Orada tavsiye niteliginde diyor.
Bu arada 2. Koprude de kesik cizgili.

  • acemi  (09.01.19 13:55:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.