Lenovo IdeaPad 520 klavye sorunu

Arkadaşlar; bilgisayardan pek anlamıyorum.

1) Klavyede bazı tuşlar çalışmamaya başladı bir süredir. Sistemsel midir donanımla mı alakalıdır sizce? Donanımsal bir problemse nasıl çözebilirim?

2) wiriless şifresini doğru girdiğim halde "bağlantı sınırlıdır" diyor. Ağ paylaşım merkezinde bu sorunun adım adım bir çözümü vardı fakat unuttum, yapamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.

3) bir de şu var: Bu pc'ye kendim nasıl format atabilirim? Elimde herhangi bir kurulum cdsi filan yok. Ayrıca lisanslı sürümden devam etmek istiyorum. Üzerinde çakılı kodu nasil aktif hale getirip kendim format atabilirim?

1- %99 donanım
klavye degisecek ya da usb klavye

2- o ağın üstünde sağ tıkla
ağı unut
tekrar bağlan
sınırlı cıkarsa tekrar
sağ tıkla
bağlantı sorunlarını gider de

3- eğer windows 10 ise
sıfırlayabilirsin cd vs olmadan
uzerinde etiket vs. varsa onun bir resmini cek
windows sürümü ne home mu pro mu
eğer 10 ise
usb den yeni windows kurarken
aynı surumu secersen
otomatik aktifleşir
  • kingcyrax  (09.01.19 09:36:52)
ofiste aynı modelden kullanıyoruz. bazı tuşlar çalışmamaya başladı bir süre sonra. internetten klavye alıp kendim taktım. gayet basit bir işlem.

wireless için sağ tıkla, bağlantı ayarlarından işlem yapılıyor.

format için cd gerekmiyor. açılışta bir tuşa basılıp ilgili ekrana gidebilirsin. hangi tuş olduğunu hatırlayamadım.
  • scudman1  (09.01.19 10:36:20)