[]

Laptop Ram Yükseltme ve Teknoloji Özürlü bir Soru

Merhaba, bu gece çok soru sordum ama affınıza sığınırım. Şimdi sorun şu, benim laptop 8 gb ram destekliyor. İki tane slotu var. Şu anda birinde 2 gb diğerinde 1 gb ram var.

Soru şu ben bu slotlara 2 tane 4gb'lık ram taksam bunlar 16 gb mı oluyor? (4x4=16) şeklinde yoksa 4+4=8 diye mi hesaplanıyor?

Soruya bak diyenler olabilir ama bazı yerlerde 4x4 yazınca işkillendim.

Hürmetler,

 
4+4 olur o da anakart destekliyor ise


  • arabayla 15dk  (08.01.19 23:40:44) 
4+4=8 oluyor. 4x4ler masaüstü
pclerde var genelde.

  • bahoho  (08.01.19 23:41:55) 
topluyoruz onlari, carpma yok.


  • crucio  (09.01.19 04:17:22) 
toplanıyor elbette, şu an seninki 3 gb yani.

Ram alırken anakartının desteklediği mhz'e dikkat et.
  • John Bloor  (09.01.19 09:55:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.