Hukuk bürosuna devrolan YSS Köprü ve Otoyol borcu

Merhabalar,

Buraya ait ihlalli geçiş borcu hukuk bürosuna aktarılmış. 2 ay önce. hemen ulaştılar. Tam bir ay sonra tamamı yatırılacak dendi. Tamam dediler. Yatırılamadı. Şimdi 2 gün sonra yatıracağız. Ancak geçen hafta bir sms geldi. İlgili borcunuzla alakalı yasal işlemler başlatılmıştır. Şu şu icra dairesine ödeme yapmanız gerekmektedir diye.

İlk görüşmede henüz bir işlem başlatılmadığını, endişe edilecek bir şey olmadığını, parayı yatırınca zaten dosyanın hemen kapanacağını söylemişlerdi. O söylediklerinden hariç bu attıkları sms'teki yasal işlemler başlatıldıdan kasıt nedir tam olarak?

Birkaç ay daha ödenmezse ne olur? Tutar 2035 tl.

eğer dosya hazırlayıp işleme konulursa harç + %10 ödersiniz. olur 2700.

  • kljgslsdkjsd  (08.01.19 19:10:37)
@kljgsldkjsd anladığım kadarıyla ilk etapta direkt avukata ödeme yapılabilecekti, şimdi dosya açmışlar ve mecburen icra dairesine ödeme yapılacak. Doğru anladım değil mi?

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (08.01.19 19:11:45)
evet muhtemelen öyledir ancak halen daha dosyanın açılmamış olma ihtimali var e devletten sorgulayın önce ona göre avukata gidin belki indirim falan yapılabilir.

  • kljgslsdkjsd  (08.01.19 19:15:49)