[]

Ikametgah ve Vergi Mukellifiyeti

6 aydan fazla yurtdisinda universite egitimi alsam ve ikametgahi yurtdisina tasisam, turkiyede vergi mukellefi oluyor muyum?

sahis firmam var trde, online uzerine oldugu icin sadece evimi gosterdim yer olarak. yani hersey online uzerinde dolayisiyla trde kalmadan da isimi gorebiliyorum.


 
ikametgahı yurtdışına alınca şirket otomatikman yurtdışına mı taşınmış oluyor?


  • arabayla 15dk  (08.01.19 18:46:39) 
yok olmuyor o trde kalmaya devam ediyor gibi.


  • Jeckson  (08.01.19 18:59:12) 
vergiye devam o zaman


  • arabayla 15dk  (08.01.19 19:03:00) 
Değil ikametgahın, şirketinin bir kısmı yurt dışında dahi olsa vergiye tabii olursun. Hatta devletin bu tarz şirketlere tanıdığı özel mali dönemi de var.


  • sytemofadownmanyagi  (08.01.19 19:27:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.