[]

Kira zam oranı anlaşması

Selamlar, şimdi kira sözleşmemde benim ne kadar kira ödeyeceğim yazıyor. Diyelim ki 1. seneyi doldurdum, adamla telefonda sözleştim, TÜFE oranında değil de %3 zam yapmaya karar verdi. Tekrar mı sözleşme yapmamız gerekiyor, bu anlaşmayı nasıl resmiye döküyoruz?
 
Siz banka üzerinden parayı yatırdığınız an, (ve ev sahibi de kabul ettiği an) geçerli olur. Tekrar sözleşmeye gerek yok. Zaten, TÜFE, yapılabilecek "EN YÜKSEK" zam oranı. Kİracı olarak, TÜFE kadar zam yapmak zorunda değilsiniz.


  • PhoenixRising  (08.01.19 13:58:06) 
Şundan dolayı sordum: iki gün sonra ev sahibi "kiracı kirayı düşük yatırıyor, ben öyle dememiştim de %20 demiştim" diyebilir mi?


  • roket adam  (08.01.19 14:04:24) 
ilk kiradan sonra ihtar çekmesi lazım bildiğim kadarıyla eksik yatırdın diye.


  • argent dawn  (08.01.19 14:06:31) 
A4 kağıdına ‘her ne kadar şu tarihli kira sözleşmesinin şu maddesinde yıllık zam oranının TÜFE oranında olacağı kararlaştırılmışsa da şu kira döneminde zam oranının TÜFE oranı yerine yıllık %3 olarak uygulanması taraflarca kabul edilmiştir.’ yazın. kiracı-kiralayan imzasını atsın. yeterlidir.


  • al sana nick it  (08.01.19 18:47:29) 
Bir şey yapmanıza gerek yok. İhtar çekmez ise kabul etmiş sayılıyor.


  • 1980  (08.01.19 22:32:27) 
@phoenix ev sahibi isterse o oranda zam yapmak zorunda. ama üstüne istese de çıkamaz.


  • black mamba  (08.01.19 22:39:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.