bu alet pH ölçer mi?

kombucha mayalıyorum. pHını öğrenmek için ucuz yollu bişey arıyorum. bu işimi görür mü? aliexpresste 2dolar hepsiburada'da 70tl yazmışlar fiyatına. oha çüş artık ya!

tr.aliexpress.com

urun.n11.com

endüstride kullanılan kağıtlar daha pahalı.

iki sorun var,

1 senin 2 dolarlık makina düzgün ölçer mi?

2 benim gösterdiğim bu 4 liralık set düzgün ölçer mi?

endüstride kullanılan ph kağıdının tipleri , fiyatları ve haliyle kalitesi farklı.
  • killerbee  (08.01.19 13:48:30 ~ 13:49:40)
@killer be, yorumlarına baktım da kimse önermiyor. renkler birbirine çok yakın çıkıyormuş.

  • dedim ben sana  (08.01.19 13:50:31)
www.hepsiburada.com

bu var bir de, ensdüstride kullanılanlar bu tipte ama yerli görmedim ben hiç bu güne kadar.
  • killerbee  (08.01.19 13:51:53)
gördüm onu da ama aşırı pahalı geldi :/

  • dedim ben sana  (08.01.19 13:53:10)
ben senin yerinde olsam ucuz kağıdı alır ve onu test ederdim.(ilk olan)

arada varsa fark o farkı da az buçuk hesaplardım.

mesela ph'ı belli olan bir sürü ürün var piyasada.

olabilecek şey şu, kağıt ph a göre düzgün renk verir de bu adamlar renk örneklerini kaymış renkle basmışsa anlayamazsın :)
  • killerbee  (08.01.19 13:57:27 ~ 13:58:44)
Bu aletin ph ölçtüğüne dair hiçbir emare yok. Su sertliği farklı bir şey ph'tan.

  • bos gezenin bos ustasi  (08.01.19 14:20:57)