tüm gün kütüphanede olan biri için

yemek işi nasıl halledilebilir? minimum 4-5 saat bozulmayacak ve kokmayacak şekilde muhafaza edebileceğimiz yemek önerileriniz var mı?

Aklınıza gelmiştir belki ama ben bazen sandviçi streç filme sarıp götürüyorum, kütüphane fazla sıcak olmadığı için de bozulma-kokma olmadan duruyor

  • sys coyg  (07.01.19 22:01:37)
Sandviç ya da dürüm tarzı şeyler derli toplu oluyor. Taşımak daha rahat.

  • marla is in my head  (07.01.19 22:02:37)
oncelikle guzel bir sefertasi almalisiniz. Birinci gun ton baligi ve ekmek; ikinci gun zeytinyagli biber dolmasi, ucuncu gun kurutulmus et, dorduncu gun soguk ayran corbasi ve kuru corek, besinci gun barbunya. Hepsinin yaninda salata + meyve + ceviz.

  • kakalamar  (07.01.19 22:04:32)
Sandviç ekmeğinin arasına kaşar peynir. Streçleyip götürdün mü bir şey olmaz.

  • nrn  (07.01.19 22:08:46 ~ 22:09:44)
sandviç çeşitleri.sandviçlerinizi pesto, humus labne gibi sos/ek gıdalarla coşturabilirsiniz.
hindi ve et füme.
jülyen doğranmış; havuç salatalık domates vs.
buharda pişmiş brokoli ve sos/ekşi bi çeşit peynir.
buğdaylı salata.
çeşitli şekillerde hazırlanmış cezerye ya da toplar.(avokado, muz, hurma, kakao, fındık karışımı gibi)
çiğ kuru yemişler, ceviz, kayısı, badem, incir, hurma vs.

gerekenler;
sefer tası
tupper
termos
su matarası
çok kullanımlı plastik çatal/bıçak
  • jimjim  (07.01.19 22:10:29)
Kisin hicbir yemek 4-5 saatte bozulmaz. Kofte-pilav, tavuk pilav, pilav yerine salata da olur.

Nohut, taze fasulye... akliniza gelen butun yemekleri yaninizda goturebilirsiniz yani.
  • kuehles blondes  (08.01.19 10:53:41)