[]

Pnömokok aşısı nerede yaptırılır?

İşyeri hekimine sordum ben bilmem gurban dedi. Sgk ödüyor mu bunu nerede yaptırabilirim?
 
eczanede yaptırdım. belki normalde yapmıyordur. tanıdık eczacıydı. devlet karşılamıyormuş. 250tl.
ayrıca tek seferlikmiş. ömür boyu koruma sağlıyormuş.

  • sutlu nescafe  (07.01.19 19:03:01 ~ 19:07:14) 
eczacı ne zamandan beri aşı yapıyor mk. eczaneden aşıyı satın alıp aile hekiminize gidebilirsiniz. hatta belki satın almanıza gerek olmadan aile hekiminiz direk yapabilir de. onlara devlet gönderiyor bebekler için. genelde sayılı gönderiliyor aşılar ama belki denk gelir ellerinde fazla vardır. bir sorun derim aile hekiminize.


  • fayfim  (07.01.19 21:00:30) 
Biz anneme aile hekiminde yaptırdık, 65 yaş üstü olanlara aile hekimi ücretsiz yapıyor, 65 yaş altında da raporlu kronik hastalığınız varsa devlet ödüyormuş, yoksa ödenmiyormuş.

İki çeşit pnömokok aşısı varmış, şu hayat boyu denilen pahalı - 250 TL, diğerini 5 yılda bir yaptırmak gerekiyormuş, o ucuz, 40 TL civarı sanırım.
  • opucuk baligi  (08.01.19 11:39:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.