[]

Muhabbet Kuşu kızgınlık geçirme -dişi-

2 ay oldu kızgınlığı geçmedi hanıefendinin. son bir kaç gündür tüy dökme mevsimi olmadığı halde etrafta tüyleri de gözükmeye başladı, sanırım tüylerini yoluyor, yoktu böyle bir huyu. ne yapabilirim, yemdir, ilaçtır bir çaresi var mı kızgınlığı geçirmenin?

çiftleştirmek seçenekler arasında yok.


 
sen yine çiftleştirmeyi düşün, bak bende de aynı durumdan muzdarip bir erkek kuş var :)


  • re noreno  (07.01.19 18:16:51) 
ah biz neler çektik :) maalesef çaresi yok. sadece şunu diyebilirim, kuşu elinize alıp seviyorsanız bu süre boyunca yapmayın. kuşlar kafaları hariç dokunulduğunda uyarılıyor.

tüy dökme çok artarsa veterinete gidin ya da bu kuşlara özel a vitamini var, o iyi geliyor tüy dökmeye ama o da azıttırıyor yine :)
  • windows95  (07.01.19 18:18:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.