[]

kabir kavramı, kabir hayatı, azabı hakkıda kaynak

kabir hayatı, kabir azabı kavramları bunların mümkün olup olmadığı, kavramlara farklı görüşlerin (mezheplerin, imamların vs.) nasıl yaklaştığı konularını içeren kaynak arıyorum. önceliğim pdf ve e-book olmak üzere kitap da olabilir.

teşekkürler


 
(bkz: kuran)
Kuran'da da yok öyle özel bir kabir azabı kavramı. Sadece ölümden sonra yaşam ve şehitlerin ölü olmadığı üstüne geçen ayetler var.

  • bos gezenin bos ustasi  (07.01.19 15:12:26) 
istediğin kavramları google'da yanına tdv yazarak aratırsan konuyla ilgili akademik yazılara pdf şeklinde ulaşabilirsin.


  • fragile lady  (07.01.19 15:23:11) 
bos gezenin bos ustasi +1.

kuran'da kabir azabi ile ilgili bir sey yok. hatta kabir azabi kuran'da anlatilanlar ile celisiyor cunku kuran'a gore ahirete kadar kimin cennetlik, kimin cehennemlik oldugu bilinmiyor. hesap o gun gorulecek. anlatilanlara gore ise cennetlik olanlarin kabirleri cennetten bir bahce, cehennemliklerin ise cehennemden bir parca olacagi soylenir. o zaman ahiretten once cehennemlik mi cennetlik mi oldugumuzu bilmis oluyoruz.
  • crucio  (07.01.19 15:53:03) 
Düz mantık kabir azabı olsaydı kabre girmeyenler yırtardı. Cesedini yakan hindular. Denizde ölüp balıklara yem olanlar.


  • efruz  (07.01.19 16:02:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.