[]

Nazi Yanlısı ya da yanlısı sayılabilecek filmler

İkinci dünya savaşını anlatan çok film var ama bu filmlerden gerçekten müesses nizamın genel doğrularını yansıtmayacak şekilde anlatan filmler var mı varsa neler, tşkler.
 
nazi meselesi bittikten sonra nazi yanlısı bir film çekilmiş olduğunu hiç sanmam. leni riefenstahl'ın yaptığı propaganda filmleri geliyor sadece aklıma.


  • tepedeki psychedelic adam  (07.01.19 00:03:12) 
Nazi yanlısı bir film yapmaya kalksalar oynayacak oyuncu bulamazlar, bulsalar bile filmi yayınlayamazlar. Hadi diyelim yayınladılar çeken adamı bir lokma ekmeğe muhtaç bırakırlar :)

Gerçi izlemişsindir ama savaşa alman tarafından bakan filmlere bak. Unsere Mütter unsere Väter(dizi), Under sande, lore gibi filmler var. Gayet güzeller.
  • eazy  (07.01.19 00:18:19 ~ 00:52:11) 
Stalingrad
Cross of Iron- Bunun kitabını okumuştum oldukça sürükleyiciydi. Ancak filmini izlemedim.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (07.01.19 03:27:44) 
eazy +1

Soyle bir ornek vereyim en basitinden, Strasburg'da cekilmek istenen ww2 doneminde gecen bir filmde cekim icin bir binaya (kamu binasi diye hatirliyorum) Nazi bayraklari asilmasina izin verilmemisti. Film de savas filmi falan degil, Nazi yanlisi hic degil. Sadece o donemde gectigi icin ilgili sahnede binada Nazi bayraklari asili cekim yapmak istemislerdi.
Sonradan izin vermek zorunda kalindi ama o baska konu.
Filmlere dizilere trans-gay karakter koymayani carmiha gerdikelri bir donemdeyiz, Nazi yanlisi film falan cok ucuk ihtimaller.
  • stavro  (07.01.19 09:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.