Anahtarın kapıyı açmaması

taşındığım evde böyle bi olayla karşılaştım şimdi. Anahtar yuvaya giriyor ama dönmüyor. Sadece kapıyı cektim çıktım kilidin markası Hok, benzer olay başına gelen oldu mu ? Cilingirsiz halledebileceğim bisey mi ?
İstanbul’da çilingir fiyatlarını yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler

Biraz zorla anahtar yenidir ondan öyle yapar
Zorla dediğim denk getirmeye çalış o döndürme hareketini

  • oldumusimdi  (05.01.19 17:42:34)
Hic donmuyorsa o anahtar oranin degildir.

cok az donuyorsa kapiyi kendine dogru cekerek dene. Olmazsa iterek dene kapi yerinden az bisey oynasin yapisiklik kalmasin.

Migrostan 5 liraya sprey yaglayici(wd40 cakmasi) alip delige sikabilirsin. Nalburda falan da olur. Ici cok kirli olunca yapisiyor, sikinca eriyor kirler.
  • acemi  (05.01.19 17:42:45)
Kapıyı zorladım kendime doğru cektim tekrar döndürmeye çalıştım vs ama olmadı

Anahtar oranın başka ihtimal yok maalesef ;(
Ev daha sıfır, o zaman pislikten dolayı dönmüyordur başka bi ihtimal YÖK anladığım kadarıyla
  • 1965  (05.01.19 17:49:13)
@Sterne
Ev sahibi evi gezdirdiğinde kapının üzerinde anahtar vardı, kilidi açarken problem olmamıştı

  • 1965  (05.01.19 17:54:00)
Yuvası hasarlı olabilir.

Ben de aynı sorunu yaşıyordum. Anahtarı kapının arkasında unuttuğum günlerden birinde gelen çilingirden gelmişken anahtara da bakmasını rica ettim. Başta dilin altındaki vidayı biraz gevşetti. Olmayınca biraz kurcaladı. Yine olmayınca yuvayı değiştirmemi önerdi. Yuvayı değiştirince sorun çözüldü. :)
  • siyah noktali film  (05.01.19 17:56:13)
Sifir evde kirlilik olmaz. Baska biseydir

  • acemi  (05.01.19 18:20:53)
Bazı kilitlerde anahtar ile birlikte emniyet kartı veriliyor. Çoğaltırken onu da kullanıyorsun. Öyle bir kapı mı?

Kart olmadan anahtarcıya gidersen 50tl karşılığında ve 'yaparız ama açmayabilir' sözüyle eski usül anahtarı kopyalar.
Bence bu anahtar senin elindeki anahtar. Ev sahibinden kartı veya orjinal anahtarı isteyin. Vermezse kiradan düşüp değiştirin.
  • nickini vermek istemeyen uye  (05.01.19 18:28:35)
bence de orijinal olmayan anahtar sorunu.

  • jamiro  (05.01.19 22:27:52)
Eger kapi kilitli degil ise ise yariyor;

(git: www.youtube.com )
  • bir3iki7  (05.01.19 22:33:49)
Arkasında anahtar kalmış ve o anahtar da hafif dönmüş ise dışarıdan takılan anahtar tam olarak oturmuyor yerine.

Kredi kartı ya da pet şişe vb gibi şeyer ile açabilirsiniz.
  • John Bloor  (07.01.19 11:22:07)