Nedir Bu Laktozsuz Süt Çılgınlığı?

Arkadaşlar günaydın,

Starbucks'ta sıradayım, 10 siparişin 9'u laktozsuz süt. Nedir allah aşkına bu? Yeni bir trend mi? Çoğu sipariş verenin laktozsuz sütün ne anlama geldiğini bildiğini bile düşünmüyorum.

Yorumunuz nedir?

Not: "sanane amk isteyen istediğini içer" kafasında biriyim, ama merak ettim.

çünkü gaz yapmıyor ve rahatsız etmiyor.

  • cedex  (04.01.19 10:04:42)
İnsanlar normal sütteki laktoz sebebiyle sindirim sistemlerinde sorun yaşadığını yeni fark etmeye başladı çünkü her yerde okunabiliyor artık.

  • desdenova34  (04.01.19 10:05:28)
çünkü türkiye'de halkın %20'si laktozu sindiremiyor. süt ve süt ürünleri hayvan gibi gaz yapıyor. adam da bunu laktozsuz süt ile çözüyor.

  • hononu  (04.01.19 10:10:58)
bazılarının gerçekten intoleransı olabiliyor, bir kısım da şekil olsun diye istiyor bence.

benim intoleransım yok ama arkadaşların dediği gibi şişkinlik vs yaptığı için normal süt sevmiyorum.
  • piremses  (04.01.19 10:20:38)
Valla bende 25'imden sonra çıktı ama normal süt içince gurul gurul gurul bütün gün ve sonra mutsuz edici. Yoğurtta peynirde falan olmuyor ama düz süt fena. Laktozsuz isteyip bir de göz kenarıyla kontrol ederim unutmasınlar diye.

  • whoosie  (04.01.19 10:23:19)
hayır yeni değil,

hatta soya sütü var, ki bu da yeni değil. laktozsuz süt'ün bir tık ötesi.
  • füt  (04.01.19 10:36:50)
Şekersiz sütü tatlıymışçasına içmenizi sağlıyor bir de :D

  • farabi  (04.01.19 10:47:36)
Insanlar denesin cahil kalmasin. Ben de soyaciyim cunku yazik ineklere. Hic de reklamlardaki gibi koyde dogada yasayan mutlu inekler degil onlar. Gunes bile gormuyorlar hayatlarinda hic.

  • Traveller  (04.01.19 10:50:40)
Tamamen farabi +1 benim icin.

Kahveye filan seker koymak zorunda kalmiyorum ^^
  • kuehles blondes  (04.01.19 10:59:45)
@Traveller, pek huyum değil böyle aradan söz söylemek gerçi ama dayanamadım. İnekler hakkında söylediklerin tamamen doğru ancak soya fasülyesi tarımının ekolojiye verdiği zarar şu anda diğer bütün her şeyi geçmiş durumda ve Amazonların yok edilen kısmının büyük bölümü soya ekimi için yok edildi. Soya da masum değil yani.

  • whoosie  (04.01.19 11:03:03)
bende laktoz duyarlılığı var.

  • xvyz  (04.01.19 11:03:19)
Ne trendi abi normal sut isteyip de midemi mi bozayim? Sutu sindiremiyorum o yuzden laktozsuz istiyorum. Benim gibi cok var. Bir bardak ust gunumu mahvetmeye yetiyor.

  • stavro  (04.01.19 11:04:35 ~ 11:05:11)
mide ağrısı, gaz ve hıçkırık yapıyor normal süt. laktoz yoksa light mecburen ama o da çok işe yaramıyor.

  • eja  (04.01.19 11:46:41)
laktozsuz süt ayrıca veganlar için soya, badem sütü gibi seçenekler sadece starbucks'ta var maalesef. sindirim problemi yaşayanlar ve vegan olanlar için başka alternatif olmayınca tek seçenek starbucks kalıyor.

  • ninotevtidze  (04.01.19 12:17:37 ~ 12:17:56)
starbucks degil ama eve 1-2 aldik, gercekten rahatsiz etmemesi guzel ama tadi cayi kahveyi berbat ediyor bence. hafif sekerlimsi yapay bi tadi var

  • try again fail again fail better  (04.01.19 12:57:17)
sıtarbaks'ı bilmem ben laktozsuz süt alırım hep çünküm midemi gebertiyor normal süt.

  • dont eat me  (04.01.19 13:35:48)
trend iste.

  • baldur2  (04.01.19 13:57:16)
Soya sart degil, findik sutu de olur yulaf sutu de. Soya ornekti.

  • Traveller  (04.01.19 14:38:47)
Laktoz insana iyi gelmiyor. 1 milyon arastirma var bunu kanitlayan. Inatla buzagi gibi inek sutu tuketmek isteyenler de bu yolu bulmuslar iste...

  • buf-e kür  (04.01.19 15:23:09 ~ 15:24:11)
Bence gayet mantıklı. Geçenlerde deneme amaçlı aldım. Gayet iyi. Nadiren süt içiyorum. Onda da laktozsuz içiyorum

  • Delay Fuze  (04.01.19 18:58:27)
süt tüketen bi insan değilim arada latte içerim onu da laktozsuz içiyorum, çünkü içindeki glukoz ve galaktoz parçalanmış olduğu için daha tatlı bir aroması var sanki tatlı bir şey yiyormuşsun gibi gibi durum oluyor. zevkine yani. yoksa intoleransım falan yok. soyadan da pek haz etmediğim için böyle. ama siz yine de süt içmeyin. iyi bişey değil kamu spotu.

  • ruh i tibbiye  (04.01.19 19:02:41)
Allah icat edenden razı olsun. Sayesinde sütlü kahve içebiliyorum. Ben de sırf ben laktozsuz istiyorum sanıyodum bak şaşırdım şimdi. Trend olamaz çünkü açık açık sindirim sistemim işlevini yerine getirmiyor demek istiyoruz laktozsuz süt isteyince. Tatlı diye isteyenleri ilk burada okudum.

  • windows95  (04.01.19 19:23:41)