İşsizlik maaşı

İyi geceler
Asgari ücret zammından sonra işsizlik parasıda artmış. Peki bu artış yeni işsizlik maaşı alacaklar için mi geçerli? Yoksa devam eden maaşlarıda etkiliyecek mi?
İki ay önce işsizlik parası almaya başladım. Bende zamdan faydalanabilecek miyim onu merak ediyorum.

Hayır.

  • 1213  (02.01.19 23:30:21)
Selamlar. Ben de aliyorum ve zam alacagiz evet. Subat maasi zamli verilecek. İskurdan alinmis bilgidir.

  • komik olma kuzen  (02.01.19 23:36:32 ~ 03.01.19 01:36:57)
Yaklaşık 4 yıldır aralıksız çalışıyorum ama son iş yerimde 3 aydan biraz fazla çalıştım ve 30 Kasım'da işten çıkarıldım. Işsizlik maaşı alabilir miyim?

  • lordoz  (03.01.19 01:19:30)
@lordoz cikarildiysaniz ve cikarilma sebebiniz ahlaki durumlara aykiri sebepler degilse alirsiniz. 90 gun yeterli.

Edit: @lordoz hakli. 90 degil 120 gun olacak.
  • komik olma kuzen  (03.01.19 01:32:54 ~ 16:39:04)
@lordoz 4 yıl yeterli ama son 120 gün aralıksız prim ödenmiş olması gerekiyor. Bu şartı da sağlıyorsan alırsın. Keyfi ayrılmadıysan tabi.

  • cemiyetin ünlü siması  (03.01.19 05:49:37)
@Neyazayım; evet zamlı alacaksınız.

@lordoz; işten çıkarıldıktan sonra 30 gün içerisinde başvurmanız gerekiyordu, 30 kasımda çıkarılmışsınız, başvuru süresini kaçırmışsınız, şu an alamazsınız maalesef.
  • artci sarsinti  (03.01.19 08:09:49)
arkadaşlar işsizlik maaşınız son 4 ay üzerinden yatan brüt ücretin %40 üzerinden alınır. eğer ki tavan bir brüt ücretiniz olmuşsa bu seneki zamla aradaki farkı alırsınız bu doğru. ama tavan bir ücret almıyorsanız zam alamazsınız.

www.haberturk.com

haberi okuyun.

@lordoz: işsizlik maaşını yine alabilirsin. ama 1 aylık süreyi kaçırdığın için 1 ay eksik alırsın. hakkın devam ediyor.
  • 1213  (03.01.19 09:36:05 ~ 14:27:03)
Farklı yorumlar var. Anladığım kadarıyla maaşı aldığımızda kesin görmüş olacağız.

  • Neyazayım  (03.01.19 13:49:07)
Haberturk ün açıklamasına göre zam alamayacakmışız. Biraz adaletsiz geldi bu uygulama ya herkes yararlansın yada eski maaş alan kimse yararlanamasın. Zaten maaşı yüksek olana yine zam yapıyorlar. Asıl ihtiyacı olan yine alamıyor.

  • Neyazayım  (03.01.19 13:52:43)